שאלות ותשובות

ש: אני בשנה ב', האם אני יכול להירשם? 
ת: ניתן להתמיין לתוכנית חותם החל מהשנה האחרונה לתואר ועד חמש שנים אחרי תואר. 
 
ש: נשאר לי עוד קורס אחד לשנת הלימודים הבאה. האם אני יכול להגיש מועמדות?
ת: כל העבודות והקורסים שהינם חלק מהתואר חייבים להיות מוגשים עד סוף דצמבר של אותה השנה. במידה וישארו למועמד עוד עבודות וקורסים לאחר תאריך זה אין אפשרות להגיש מועמדות.
 
ש: לא למדתי חינוך, האם התכנית מתאימה לי?
ת: בטח. תוכנית חותם מתאימה לאקדמאיים שנמצאים בשנה האחרונה שלהם לתואר או שסיימו תואר בחמש שנים האחרונות וממגוון רחב של תארים.
 
ש: יש לי אנגלית ברמה של שפת אם. האם אני יכול להיות מורה לאנגלית?
ת: כל מי שיש לו אנגלית שפת אם ללא קשר לתואר האקדמי שלו רשאי להתמיין לתוכנית במסלול האנגלית. חשוב לציין שעל המועמדים המתמיינים למסלול זה עליהם לעבור מבחן ידע באנגלית הכולל מבחן בכתב ומבחן בעל פה בכדי לוודא שיש לו את רמת הידע הנדרשת.
 
ש: איך אני אדע מה אוכל ללמד?
ת: מקצוע ההוראה נקבע בהתאם לתואר האקדמאי שברשותך. המקצועות שאותם החותמיסטים מלמדים הם מקצועות ליבה בלבד. למשל: . לדוגמה מישהו שלמד לימודי ארץ ישראל ילמד גאוגרפיה או היסטוריה, מישהו שלמד היסטוריה של עם ישראל ילמד היסטוריה, מי שלמד הנדסה ביו רפואית ילד מתמטיקה, מי שלמד מדעי המדינה ילמד אזרחות ומי שלמד הנדסת מכונות ילמד פיזיקה וכו'.
 
ש: מהם שלבי המיון?
ת: כל מועמד חמישה שלבי מיון. השלב הראשון הוא שאלון ראשון, שלב שני הוא שאלון ביוגרפי. שלב שלישי הוא מרכז הערכה, שלב רביעי הוא ראיון אל מול הנהלת הגיוס ושלב חמישי הוא ראיון עם מנהלת ביה"ס שבו שובצת.
 
ש: במידה והגשתי מועמדות בשנים קודמות, האם אני צריך לעבור הכל שוב?
ת: כל מועמד מחוייב להגיש טופס הרשמה ראשוני דרך האתר. במידה וזו אינה הפעם הראשונה ייתכן ולא תצטרך למלא את כל הטפסים שוב, תלוי באילו שנים בעבר הגשת מועמדות. אך עם זאת כל מועמד לא משנה כמה פעמים התמיין בעבר מחוייב לכל השלבים החל ממרכז הערכה והלאה.
 
ש: האם אני יכול לבחור באיזה ביה"ס אני רוצה ללמד?
ת: השיבוץ של המתקבלים לתוכנית נעשה על ידינו. השיבוץ נעשה בהתאם לצורכי כל ביה"ס וצורכי התוכנית.
 
ש: האם אני מחויבת לישון בכל תקופת ההכשרה בפנימייה?
ת: הלינה בפנימייה בזמן ההכשרה הינה הכרחית ואין שום אפשרות לעשות את זה אחרת. ההכשרה אינטנסיבית מאוד ולוח הזמנים אינו מסתיים בשעה שבה באפשרותנו לקחת אחריות ולאפשר לאנשים לצאת הביתה.
 
ש: האם בתום חמשת שבועות ההכשרה אני מקבלת תעודת הוראה?
ת: חמשת שבועות ההכשרה הינם חלק מלימודי תעודת ההוראה. המשך לימודי תעודת הוראה מתקיימים קבוע בימי שלישי במהלך השנה הראשונה במכללת לוינסקי. הזכאות לתעודת הוראה ניתנת לחותמיסטים בתום השנה הראשונה עם תום הלימודים והחובות האקדמיים של תעודת ההוראה.
 
ש: כמה אחוזי משרה נדרשים לעבוד? והאם ניתן לעבוד פחות מן הנדרש?
ת: בשנה הראשונה החותמיסטים עובדים 80 אחוז משרה ובשנה השנייה אחוזי המשרה עולים ל100. אחוזי המשרה קבועים מראש ולא ניתן לעבוד פחות. בתום השנתיים ניתן לרדת באחוזי המשרה, כל אחד לפי רצונותיו.