בתי הספר

בתי
הספר

שנות פעילות

רשויות מקומיות

בתי ספר

חותמיסטים

תלמידים

דרך החינוך

בתי הספר שמצטרפים לתכנית חותם בחרו ונבחרו להיות שותפים לרעיון ולדרך שלנו. מנהלי בתי הספר זוכים במורים צעירים ומובילים, המביאים עמם רוח חברתית וערכית לצוות החינוכי. חותם עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד החינוך, והמועמדים לתכנית עוברים תהליך מיון ארוך וקפדני, על מנת להבטיח את התאמתם למערכת, והשתלבותם בבית ספר ובכיתה בצורה חלקה. תהליך המיון של חותם, בד בבד עם התחייבות הדדית של החותמיסט ושל בית הספר לתקופת העסקה של שנתיים לפחות, תורמת לכך שהחותמיסטים נשארים במערכת שנים רבות, לוקחים על עצמם תפקידים שונים בבית הספר ובקהילה ומתקדמים לתפקידי ניהול.

בנוסף, צוות תומך ומקצועי של רכזי ליווי אזוריים ומנטורים מטעם בית הספר, מבטיחים קליטה מיטבית של החותמיסט במסגרת בה שובץ.

החותמיסטים מביאים עמם רעיונות ומוטיבציה לקדם חדשנות פדגוגית ויזמות חברתית בבית הספר. העבודה המשותפת של חותם עם בתי הספר מאפשרת התפתחות, המשכיות וצמיחה הן של החותמיסטים והן של תלמידי בית הספר – על מנת שנוכל יחד לאפשר לכל ילד וילדה לבחור את עתידם ללא תלות ברקע שממנו הם באים.

מה מנהלים/ות אמרו עלינו

 • "אני פוגשת אנשים עם ראש גדול, רצון להוביל, חדורי מטרה, אנשים שהופכים להיות מבוגרים משמעותיים בחיי הילדים."

  חגית אייזק
  מנהלת ביה"ס למוסיקה ע"ש ד. בן גוריון בבת ים
 • "החותמיסטים בבית ספרנו משולבים בתפקידי ריכוז, רבים מהם מחנכים. ממליצה מאוד לבתי ספר!"

  אילנה שטרנהל
  מנהלת ביה"ס רב תחומי עמל חדרה למדעים ולאמנויות
 • "מה שמייחד חותמיסטים הוא השיח עם התלמידים, איכויות אנושיות וערכיות והרצון המתמיד להתקדם. החותמיסטים מהווים חלק גדול מהמנהיגות בביה"ס וחותם היא אחד המפתחות לקידום ההון האנושי בבי"ס."

  נתי ברק
  מנהל קריית חינוך "יובלים" באור יהודה
 • "החותמיסטים מהווים אחד מעמודי התווך של ביה"ס. יש להם דרייב, הם מגיעים מתחומי ידע שונים ומשתמשים בכישורים הקודמים שלהם להובלת המון יוזמות, פרויקטים פדגוגיים וגם חברתיים."

  מארק בבוט
  מנהל תיכון עתידים בחולון
 • "לחותמיסטים יש אור בעיניים, זה מייצר תזוזה, אפשרות להגשים חלומות בביה"ס. עבורי כמנהלת זה הגשמת החזון האישי - לאפשר למורים חדשים במערכת להשתלב בצורה מיטבית."

  שרה שוורץ
  מנהלת בי"ס קורצ'אק בקריית שמונה
 • "היה לי חשוב ליצור קהילת מורים שמאמינה במקום ובתהליך, תמיד ידעתי שאנשים הם מחוללי השינוי. רציתי ליצור חבורה צעירה שחולמת ורואה את התמונה שאף אחד לא רואה, ואז נתקלתי בחותם."

  משה הרשקוביץ
  מנהל ביה"ס החקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה

היכן פועלת תכנית חותם:

 

מנהלת שותפויות צפון

אפרת ערבה

EfratAr@tfi.org.il

מנהלת שותפויות מרכז

דבורה קהת

Dvorake@tfi.org.il

מנהלת שותפויות דרום

מירב צלח

meravts@tfi.org.il

P3
P2
חינוך_1

© חותם 2022 כל הזכויות שמורות

LOGO_W
284

האם אתם מתאימים לתכנית חותם

בחן את עצמך

start
question1
question3
question4
question5
question6

לצערנו מועמדים בעלי תעודת הוראה אינם יכולים להתחיל את התוכנית

חלק עיקרי בתכנית ההכשרה של חותם תוכנן על מנת להעניק תעודת הוראה לבוגריה, ולשלב אותם במערכת החינוך. אם אכן יש ברשותך תעודת הוראה, לצערנו לא תוכל/י לקחת חלק בתכנית, אבל זה לא אומר שלא תוכל/י להשפיע. שתפ/י שאלון זה עם חבר או חברה אקדמאים, שלדעתך התכנית יכולה להתאים לו או לה.

answer

שתפ/י את התוצאות:

תכנית חותם יכולה להיות מקום מתאים עבורך

בסיומה של תכנית ההכשרה שלנו, תוכל/י להפוך למורה ומחנך, וכך להגשים את עצמך ברמה האישית והמקצועית. אנחנו נעניק לך את הכלים המקצועיים כדי להצליח בתפקיד, ולהשפיע על התלמידים שלך ועל הקהילה שסביבם. אחרי הגשת המועמדות באתר ובמידה ותימצא/י מתאים, נציג של חותם ייצור איתך קשר עם מידע נוסף ויענה על כל שאלה שיש לך.

לחצו כאן למילוי שאלון ההרשמה

answer