קהילת חותם

וידר 2

הכר את הבוגר

הכירו את משה וידר, בעל תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה ותואר שני בלימודי משפט מאונ' בר אילן, וכיום מחנך ומורה לעברית במקיף עירוני קרית חיים

מה עשית לפני חותם?
במהלך הלימודים עבדתי בעבודות שונות במגזר הציבורי ובמגזר השלישי. בסיום הלימודים עבדתי כשנה כיועץ תקשורת בכנסת.

מה הוביל אותך לפנות להוראה?
העבודה החינוכית הראשונה שלי היה אימון כדורסל בכיתה י"א. עבודה זו גרמה לי להכיר טוב יותר את עצמי ולדעת שאני אוהב לעבוד עם אנשים, בדגש על בני נוער. גם כאשר התלבטתי מה ללמוד לאחר הצבא, חינוך היה אחת האפשרויות עליה חשבתי. לאחר כשנה של עבודה בכנסת הגעתי לצומת דרכים ולאחר התלבטויות רבות, החלטתי להקשיב ללב שלי ולהגיש מועמדות לתוכנית חותם.

מה גרם לך להתאהב בעבודה שלך?
שלוש סיבות: התלמידים, התלמידים ו…התלמידים.
אני חולק באופן חד משמעי על האמירות הרבות על "ירידת הדורות" ועל ה"מצב החמור" של בני הנוער בישראל. יש לנו נוער נהדר שפשוט צריך מבוגר שיאמין בו, יראה אותו ויהיה שם בשבילו. אני אוהב את התלמידים שלי בעיקר בגלל הכנות והישירות. התלמידים הם המראה הכי טובה שיכולנו לבקש.

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי:
לפני מספר חודשים, בסיומו של יום עבודה ארוך ומתיש, אשר כלל השכמות, שיעורים בזום, שיחות עם הורים ותלמידים ובדיקת מטלות התיישבתי על הספה עייף מאוד, ופתאום הבחנתי בהודעה חדשה בווטסאפ. המחשבה הראשונית הייתה "היום הזה לא יגמר!?" אך כשפתחתי את ההודעה גיליתי שהיא מתלמידה אותה לימדתי לפני כ-4 שנים, ומאז כמעט ולא שמרנו על קשר. וזה נוסח ההודעה: "אני בקורס קצינים ועשו לנו פעילות, ואמרו לרשום מישהו משמעותי עבורי ושאני תופסת ממנו. שתדע שרשמתי אותך!" הודעה אחת שמילאה לי את הלב וגרמה לי להבין שאני נמצא במקום הנכון.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה:
תלמידי כיתת החינוך שלי מקפידים לחגוג לי יומולדת בהפתעה מידי שנה. השנה לראשונה מזה שנתיים, הם פספסו את התאריך. ביום למחרת, אני מקבל שיחה מהרכזת שלי והיא מבקשת שאגיע לבית הספר לפגישה עם המנהלת, על אף שאני מלמד מרחוק. כשהגעתי ל"שיחה", התלמידים הפתיעו אותי עם בלונים ועוגה ושלל ברכות שחיממו לי את הלב.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?
ממשיך לקום כל בוקר עם תשוקה לעבודה שלי, אהבה לתלמידים שלי, ותחושת סיפוק שאין שני לה.

עוד בקטגוריה קהילת חותם