קהילת חותם

כהן

הכר את הבוגר

הכירו את שגיא כהן, בוגר הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, וכיום מורה למתמטיקה בחט"ב אורט אפק קרית ביאליק

איך הגעת לחותם?
הגעתי לחותם לגמרי במקרה. רציתי לעשות שינוי בחיים, משהו שייתן לי יותר משמעות וסיפוק. העדפתי לעבוד עם אנשים מאשר עם כרטיסים אלקטרוניים. הקשר הזה עם בני הנוער הוא משהו מאוד חזק עבורי ואין לי ספק שמצאתי את מקומי וייעודי.

דברים משמעותיים שלמדתי במהלך ההכשרה:
מבחינה מקצועית – שאין סוף להכשרה מקצועית. עולם ההוראה הוא עולם מלא ומגוון, ואפשר להתפתח כל הזמן.
מבחינה חברתית – יש כל כך הרבה אי שיוויון על רקע סוציו אקונומי, ממנו מגיעים התלמידים, וראוי לתת לכולם הזדמנות שווה, ולחזק אוכלוסיות מוחלשות.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה:
היה לי תלמיד אולי הכי קשה בבית הספר, שהיה מיועד לסילוק ומעבר לפנימיה. כל המורים אמרו שחבל על הזמן עם ההתמודדות מולו, כי זה עניין של זמן עד שיעזוב, ואי אפשר להציב לו גבולות כי זה "חסר סיכוי" לטענתם. היתה לי שנה מאוד מורכבת איתו. אפילו קיבלתי ממנו כמה "ברכות" מול כל הכיתה. בתהליך ארוך וקשה, הגענו לתוצאות מדהימות. הוא התחיל ללמוד, לכתוב במחברת (שזה שינוי מטורף בפני עצמו), קיבל את הציונים הכי גבוהים בכיתה בשני מבחנים, ואף ביקש ממני רשות לעזור לתלמידה אחרת במהלך המבחן. אגב, השינוי הזה קרה רק אצלי בכיתה (ולא אצל מורים אחרים).

כמה מילים שתרצה להגיד:
אני ממליץ בחום לכל מי שלומד (ולא משנה מה) ללכת אחרי הלב, לעשות מה שאתם יודעים שיעשה לכם טוב וייתן לכם סיפוק והנאה. שתקומו בבוקר ותלכו בכיף למקום העבודה שלכם, ושתדעו שאתם עושים משהו עם משמעות.
בקשר לפרנסה, אני מאמין שהיא תגיע בכל מקום שבו תעשו את מה שאתם אוהבים. רק לעשות את זה במלוא העוצמה והאהבה. ("מתחילים הכי מהר שאפשר ולאט לאט מגבירים"😉)

עוד בקטגוריה קהילת חותם