חותמיסטית ששווה להכיר

אורית להב

מחזור י”ד בחותם, בעלת תואר שני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית.
טרם ההצטרפות לחותם שירתה בצבא קבע לאורך כשני עשורים. לפני כן, עבדה באל על וגרה במקומות שונים ברחבי העולם.
כיום היא מחנכת כתה ה’ ומורה למתמטיקה ומדעים, בביה״ס “שרת”, בפרדס חנה כרכור.

 

שווה לי לקום בבוקר כדי: לראות את העיניים המאירות של ״האנשים הקטנים״ שיש בכוחי להשפיע על הבחירות שלהם והכיוונים שיאמצו בחייהם, גם במרחק שנים רבות קדימה. העובדה שאני עשויה להיות משמעותית עבור אחד מהתלמידים גורמת לי תחושת שליחות וסיפוק שאין דומה להם.
בעברי, עסקתי ״בהגנה״, ״ביטחון״ ו״מוגנות״ ברמה הלאומית והפיסית. עכשיו, במסגרת חותם, יש לי הזכות לקחת חלק במשימה החיונית ביותר, הואיל וזו נוגעת בנפש וברגש של היקרים מכל.

למה באתי לחותם: אני סבורה שהחינוך בוחר בך, והוא טבוע בכל אינטראקציה ומגע שיש לך עם אנשים אחרים. החינוך הוא באופן שבו אתה פתוח ומאפשר שיח ושייכות, מאיר עיניים ורואה את האחר. העיסוק בחינוך צריך להיות בכל בחירה, אמירה, התנהלות ושיח שלנו כבני אדם.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: סייעתי לילד מכיתתי וראיתי איך המבע בעיניו משתנה, כשלראשונה הוא מרגיש מסוגלות ותחושת ערך, שהוא אינו שקוף או מוכנס פעם נוספת לתוך ״התבנית״ שנוצרה לו במהלך השנים. ילד שחש בטוח לדבר איתי ולשתף גם בקשיים שלו, ילד שפתאום מרגיש שהכתה וביה״ס יכולים להיות מקום טוב ומעצים עבורו, ולא רק כורח, ילד ששאל בתמימות אם אהיה המחנכת שלו גם בשנה הבאה ורמז כי הוא מאוד מקווה שכך.

יוזמה שלי בבית הספר: דיבור על גופו של מקרה ולא על תלמיד.ה ספציפי.ת. כל השיח משתנה והופך לנעים ומכבד יותר. יוזמה נוספת הייתה יצירת הזדמנות שווה לבנות לשחק כדורגל- רק בנות, ממקום של שוויון ומסוגלות.

החותמיסט שהכי עזר לי: חברה מקבוצת הדעת המקורית שלי, שהיתה ועודנה המשפחה השלי.

ללמד בתקופת חירום זה: הוראה בזמן חירום מקבלת חשיבות עליונה, ככלי תומך בילדים וכאמצעי לשימור שגרה והפגת לחצים. החוויה היתה חיובית, בין היתר כי ניתן היה ליצור מסגרת משלבת יותר עבור הילדים ולתת להם מקום לבטא את עצמם יותר טוב לעיתים מאשר בכתה פרונטלית.

רגע של תקווה בתקופה האחרונה: הקהילה שבונה את ביה״ס שרת – תלמידים, הורים והצוות. תחושת השייכות היא העוגן והתקווה.

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: כל בחירה ושלב בחיים אינם מקריים והם מבטאים את המהות שלנו.

בעוד חמש שנים אהיה: מוקפת ״באנשים קטנים״ חדורי סקרנות ועיניים זורחות ומבקשות דעת, מלאי רגש, אמפטיה ואמת, בליבם ובשפתם.

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.