קהילת חותם

אמודאי 1

חותמיסטית ששווה להכיר

ליאת אמודאי.

מחזור ב' בחותם, בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ומדיניות ומנהיגות בחינוך ותואר שני במדעי המדינה עם התמחות בדמוקרטיה. לליאת שלל תפקידים בבי"ס "כפר גלים" בחוף הכרמל – מורה לאזרחות ורכזת המקצוע, רכזת מעורבות חברתית ורכזת תקשוב, כל אלו בנוסף להיותה מרצה באוניברסיטת חיפה במסגרת לימודי תעודת הוראה בתכנית "אקדמיה-כיתה". 

שווה לי לקום בבוקר: כי כפר גלים הוא כפר חקלאי, ירוק, מלא עצים, אין קומה שניה באף בניין אצלנו. אנחנו יושבים על קו החוף והדרך לחנייה עוברת דרך הרפת של הפרות וליד הכלבייה, כך שכל בוקר שלי הוא מלא טבע, ריחות וקולות שמחה.

למה באתי לחותם: רציתי להוביל שינוי משמעותי בחברה הישראלית והדרך הנכונה לעשות זאת היא מלמטה, מהכיתה.

הרגע הכי מרגש בכיתה: למזלי זכיתי לרגעים מרגשים רבים בכיתות ומחוצה להן עם תלמידים, אחד הזכורים לי ביותר הוא הפרידה מכיתת החינוך הראשונה שלי שביום הפרידה ולמרות שחינכתי אותם רק שנה אחת בכיתה י"ב, הכינו לי מתנה שבה כל אחד מפרט איך השפעתי עליו בשנה הזו.

הרגע הכי מביך בכיתה: בשנה הראשונה שלי כאשר ניסיתי לזכות בחיבתם של תלמידי אחת הכיתות הקשות שלימדתי ואמרתי להם שאני אוהבת אותם (כשזה כמובן עוד לא היה נכון) ואז אחד התלמידים התחיל להשתעל בטירוף ואמר "סליחה המורה, אנחנו פשוט אלרגיים לחארטות"

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: כמורה לאזרחות אני זוכה לשמוע פעם בכמה זמן תלמיד אומר לי במהלך שיעור שבו אני מביאה דוגמאות אקטואליות ונושאים שקשורים למדינה משפט בסגנון של "וואו ליאת, זה ממש מעניין, חבל שלא מלמדים אותנו את זה בביה"ס….."

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: שיש בי יכולת סבלנות כלפי אחרים בצורה טובה יותר ממה שציפיתי או שחוויתי במקומות שונים בעבר. ושאני מצחיקה. וצנועה….

החותמיסט.ית שהכי עזר.ה לי: נטלי ריז'נסקי, שותפות לחדר עוד מההכשרה של מחזור ב', את שלוש השנים הראשונות (הטירונות) עשינו יחד ברוגוזין בקרית אתא ובלעדיה לא הייתי עדיין מורה (או בכלל) ובטח שלא כזו שאכפת לה כל כך מהתלמידים. היא לימדה אותי הרבה על אמפתיה, הכלה וחברות. ואני מתה עליה בלי קשר…. אנחנו המפלצת הדו-ראשית

העצה הכי טובה שהייתי נותנת לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: תעשי בדיוק את זה. את במקום הנכון וזו הדרך שלך לצעוד בה.

בעוד חמש שנים: אחשוב להתפתח לכיוון של ניהול. או שאתמודד על ראשות הממשלה, אחד משני אלו בטוח….

עוד בקטגוריה קהילת חותם