חותמיסטית ששווה להכיר

נופר שפיגל לשם

מחזור ט’ בחותם, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללת תל חי. רכזת שפה ומחנכת כיתה ד’ בבית ספר “פלגים”, בקיבוץ הזורע.

 

 

שווה לי לקום בבוקר: כדי לשמוע בעת כניסתי לכיתה את שאגת “בוקר טוב המורה נופר” שנשמעת בכל קצוות בית הספר, לקבל את החיבוק מהתלמידים והתלמידות שלי ולדעת שכל יום לא יהיה דומה לקודמו, כל יום אחווה חוויות חדשות ואקבל שיעורים לא פחות מאלו שאלמד בעצמי.

למה באתי לחותם: “לפני שאתם תלמידים אתם בני אדם, כך גם אני- לפני שאני מורה ומחנכת אני קודם כל בת אדם”. משפט זה מלווה אותי ואת תלמידיי מתחילת השנה ועד סופה ואנו נוהגים להזכיר אותו פעמים רבות לאורך השנה, היכולת שלי להשפיע על עולמם של הילדים והילדות, לאפשר להם להיות לומדים עצמאיים וצומחים באופן שוויוני ומעצים- זוהי זכות אמיתית עבורי.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: היו לא מעט כאלו… השנה הרגע שהיה מרגש במיוחד עבורי הוא הרגע שבו שיתפתי את התלמידים והתלמידות שלי שאני בהריון, התגובות, ההתרגשות והשמחה הגדולה שלהם חיממה את ליבי.

הרגע הכי מצחיק: כשהתלמידים והתלמידות שלי עשו לי הפתעה לרגל יום הולדתי והתחבאו בכיתה טרם הגעתי, לאחר מכן הפתיעו אותי במסיבת הפתעה מהנה ומשעשעת.

משפט בלתי נשכח שתלמיד אמר לי: “תודה שראית אותי כשאף אחד אחר לא ראה”.

הדבר הכי חשוב שלמדתי על עצמי: שיש לי עוד כל כך הרבה ללמוד, והתלמידים והתלמידות מורים לא פחות טובים ממני.

החותמיסטית שהכי עזרה לי: חווה אסלן שהייתה המנטורית שלי, ומעבר לכך- תמיד ידעה להיות אוזן קשבת עבורי, לא וויתרה לי גם כשאני הרגשתי צורך לוותר, העניקה לי כלים ועודדה אותי לפרוש כנפיים, היא ללא ספק חלק משמעותי מדמות המחנכת שהפכתי להיות.

העצה הכי טובה: לא לפחד לטעות ולהתנסות, בידינו לבחור אם המכשולים שבדרך יגרמו לנו לוותר, או שמה ישמשו עבורינו כמקפצה לכל השאיפות והחלומות שנרצה להשיג ולהגשים.

בעוד חמש שנים: אני רואה את עצמי מובילה פרוייקטים משמעותיים בתפקידי ניהול שונים, ומבחינתי? השמיים גם הם לא הגבול עבורי.

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.