קהילת חותם

חותמיסטית ששווה להכיר

ניצן רדזינר.

מחזור ח' בחותם, בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל ציבורי. עורכת דין בהכשרתה, לימדה אזרחות, היסטוריה ולימודי מנהיגות בתכנית נחשון.

שווה לי לקום בבוקר כדי: להיות סקרנית לגבי מה יביא איתו היום הזה. 4 ילדים בבית דואגים שאקום מוקדם.

למה באתי לחותם: עבדתי כתובעת משטרתית ונתקלתי בנוער שמעורב בפלילים. הבנתי שהדרך הנכונה עבורי להשפיע לטובה על הנוער שלנו היא דרך החינוך. חיפשתי מסגרת שתאפשר לי להוביל תהליכים משני חיים בקרב בני נוער ומצאתי את זה בחותם.

הרגע הכי מרגש שהיה לי עם תלמידים.ות: יצאתי לחופשת לידה ולאחר כמה שבועות הגעתי לביקור בבית הספר. היה לי ברור שאני לא מוותרת על כיתה אחת מסוימת. לכל מורה יש כיתה כזו. הכיתה שעושה לך "חיים קשים", שצריך לגייס כוחות נפש לפני שאת נכנסת פנימה. כיתה כזו ששוברים את הראש איך נכון לגשת אל התלמידים, כמה מערכי שיעור שונים להכין במקביל, לאיזה אמא להתקשר קודם וכמה שיחות אישיות אני יכולה לקיים בשעת השהייה שלי. היא לא היתה כיתת החינוך שלי, אבל היא בהחלט נכנסה לי ללב.

נכנסתי לכיתה ולא צפיתי את גל השמחה וההתלהבות של הילדים לקראתי. חיבוקים, נשיקות, שאלות, מבקשים להחזיק את התינוק ולבדוק מתי אני כבר חוזרת. ידעתי באותם רגעים שההשקעה משתלמת.

הרגע הכי מביך/מצחיק: תלמיד שלי עמד מול כולנו והתאמן על הקטע שהוא אמור להסביר לקהל. מרוב התרגשות הוא עמד להקיא (ממש עשה תנועות של עומד להקיא) ואני בחודש תשיעי יושבת מולו, צורחת עליו שרק לא יקיא עליי. הוא החזיק עד המסדרון…

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: "המורה את עורכת דין, יש לך תואר שני ובאת להיות מורה שלנו? לכי תהיי חברת כנסת", ומשפט נוסף מתלמידה רגע לפני בחינה: "המורה אני מתה עליך, שתדעי שרק אצלך אני לא מעתיקה".

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: כשאני משחררת את כל הציפיות מהמערכת, מה שנכון לעשות ומה שחושבים עליי, אני מתחילה לגלות את האני הכי טובה שלי.

החותמיסט.ית שהכי עזר לי: שמרית כהן ברבי היתה המלווה הפדגוגית שלי ונטעה בי כל כך הרבה ביטחון לאורך השנה הראשונה שלי. שמרית עזרה לי למצוא פתרונות שהרגשתי איתם בנוח וכלים פדגוגיים שאני מיישמת כל הזמן.

העצה הכי טובה שהייתי נותנת לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: תתחילי לחסוך קצת כסף בצד😊 סתם..

תבואי ככה! איך שאת ותראי שיהיה מדהים ממש.

בעוד חמש שנים אהיה: מגשרת בכובעי כעורכת דין, מרצה בפקולטה לחינוך ואקטיביסטית.

עוד בקטגוריה קהילת חותם