קהילת חותם

קורן אופציה 1

חותמיסטית ששווה להכיר

שימרית קורן.

מחזור ח' בחותם, שימרית למדה הכנה לתרפייה באמנות באוניברסיטת חיפה, תואר שמשלב פסיכולוגיה, אמנות וטיפול. כיום היא מחנכת כיתה א' ומלמדת מקצועות ליבה ואומנות בבי"ס דגניה בקריית חיים. 

למה באתי לחותם: הייתי בעצמי ילדה בעייתית, מרדנית וחוצפנית. בסופו של דבר רק הייתי צריכה סביבי תמיכה ותשומת לב. חותם נכנסו אליי לחיים,באמצע משבר! הייתי אחרי פרידה מהרבה דברים, בן זוג, בית, עבודה וחיפוש מחדש של עצמי. לא חשבתי שאהיה אי פעם המורה שימרית! הגיעו אליי פרסומות רבות ומיילים כך שלא יכולתי להתעלם ממה שמוצע לנגד עיני, והאמת שכל העבודות כבר עייפו אותי. הייתה בהם פרנסה טובה, אבל לרוב זה כל מה שהיה וחשק לחזור למיטה מהרגע שבו התעוררתי. שזה ההפך מהמציאות שלי היום.


כשהתחלתי בתהליך המיון חששתי מעט, האם זה מתאים עבורי? אך ככל שהתקדמנו במיונים הארוכים, השאלות שהיו וכל התהליך גרמו לי להרגיש שזה מה שאני רוצה כרגע, עבודה עם משמעות. ולא רק כסף עד כמה שזה נשמע פלצני. מה שבסופו של דבר התגלה כתפנית התפתחותית משמעותית מאוד.

הרגע הכי מצחיק: כאשר הסברתי לילדים בכיתתי על מאפייני הנעל כפריט לבוש, על מטרת הנעל ועל מרכיביה (סוליה וכו׳..) על מנת להכין אותם למבדק קריאה, ואז השלכתי את הנעליים שלי ונשארתי יחפה והם התפוצצו מצחוק (כמובן שהיה עוד ילד שחיקה אותי). אלו מסוג הדברים הכי טובים שקורים בכיתה, ששוברים מתחים, שגורמים לשכוח שאנחנו בשיעור וזה רק ביני לבינם ורק אנחנו מבינים.

שווה לי לקום בבוקר כדי: לראות את הקטנטנים מחכים לי בשער ורבים מי יחבק אותי, יקח לי את הדברים או יתלונן ראשון לפני שבכלל יאמר לי בוקר טוב על משהו שעשו לו/לה!

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: "אני לא אשכח אותך המורה שימרית! את המורה הכי טובה ואני אוהבת אותך." אני בהחלט לא אשכח אותה😍מיי הנסיכה.

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: שאני עדיין ילדה שגם היום צריכה שמישהו יאמין בי:) ויתן בי את האמונה למרות אמונתי בעצמי.

החותמיסט.ית שהכי עזר.ה לי: קל שרון נחשון המדהימה, אחות אמיתית שהייתה חברה בקבוצת הבית המדהימה שלי בחותם, תמיד הייתה שם באמת וסייעה לי כשביקשתי, גם בשעות הקטנות של הלילה ובכללי היא נשמה יצירתית אמיתית שתלמידיה זכו וגם חותם.

העצה הכי טובה שהייתי נותנת לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: לכי תצטרפי לחותם.

בעוד חמש שנים אהיה: אמשיך לעסוק בהוראה/טיפול אך בצורה פרטנית ועצמאית יותר ובמקביל אמשיך להתפתח וללמד יוגה נראה אולי עוד אפתח סטודיו משלי.