קהילת חותם

קדם 2

חותמיסט ששווה להכיר

אלון קדם.

מחזור א' בחותם, בעל תואר ראשון בממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה ותואר שני בחינוך. מחנך כיתה, מורה לאזרחות, מלמד היסטוריה על ידי P.B.L וסגן מנהלת חט"ב בקרית החינוך יובלים, אור יהודה.

שווה לי לקום בבוקר כדי: להכין סנדוויץ' לזוגתי, לברך את כל הבאים בשערי בית הספר בחיוך, להגיע ליעד הצעדים היומי, ללמוד משהו חדש.

למה באתי לחותם: במהלך השנה האחרונה שלי ללימודים, התחלתי לחפש "עבודה של גדולים". לתכנית חותם נחשפתי די במקרה, דרך ההתנדבות שלי בפרויקט פר"ח. שני דברים היו מאוד אטרקטיביים בעיני: ההסבה לחינוך והוראה היא מיידית- מתחילים כבר בספטמבר הקרוב (ולא עוד שנה-שנתיים של לימודים), ההתחייבות לתכנית הייתה לשנתיים בלבד.
חשבתי לעצמי שבתרחיש הרע ביותר, אצא מחושל, עם פחות שיער על הראש, אחרי שנתיים בהן אנסה לעשות את "ייבוש הביצות" של היום. אוטוטו כבר עברו כמעט עשר שנים ואני עדיין בחינוך והוראה, מוצא כל הזמן המון משמעות וסיפוק בעבודה. לפעמים נדמה לי שאני יותר תלמיד ממורה.

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: תלמידה לשעבר שפגשתי במקרה כשהיא כבר אחרי צבא שציטטה בפניי את הכללים שלי בכיתה: "התנהגו בנימוס ועשו כמיטב יכולתיכם/ן".

החותמיסט.ית שהכי עזר.ה לי: תמיד אזכור חסד נעורים לשמואל בואניש שהגיע איתי יחד לבית הספר כמחזור א'. ביחד סחבנו כיסאות ושולחנות, פינינו ארגזים, צבענו חדרים, בכינו וצחקנו …

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: לנשום עמוק, להביא אל-תוש להכשרת הקיץ, לוותר על האגו, להשקיע בוויז ו/מובילאיי ו/מלנוקס,  להקשיב כמה שיותר ולדבר כמה שפחות, להכיר את כל תרופות הסבתא לגרון, להוקיר כל "ניצחון" קטן ככל שיהיה, לנסות לעשות שנ"ץ באמצע השבוע מידי פעם, לערוך כמה שיותר שיעורי צפייה.

עוד בקטגוריה קהילת חותם