קהילת חותם

חותמיסט ששווה להכיר

אלעד גולן.

מחזור ז' בחותם, בעל תואר ראשון במדעי החברה-ניהול וחינוך מאונ' הפתוחה.
כיום מורה ללשון ורכז עברית בתיכון דרכא ע"ש מקסים לוי בלוד.

שווה לי לקום בבוקר כדי: להגיד בוקר טוב לשביט, לראות את החיוך של אדיר, לשמוע את התלונות של דור ואת העיניים הטובות של מתן, לקחת את התלמידים לשיחות אישיות ולצאת מהן מחוזק.

למה באתי לחותם: רציתי לתרגם את הידע ואת הניסיון שצברתי במסגרת עבודתי הקודמת בחברה שמעסיקה אנשים בעלי מוגבלויות, ולהביאם לידי מימוש לטובת עיצוב דור העתיד.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: תלמידים שבתחילת שנה שעברה לא האמינו בעצמם והגישו מבחנים ריקים, עברו בציונים מרשימים את הבגרות בלשון בסוף השנה. לקחתי את כל הכיתה לפיצרייה השכונתית בלוד והייתה תחושה של אחדות ושיתוף.

משפט בלתי נשכח שתלמיד אמר לי: בסיום כיתה י"ב תלמידה כתבה לי: "אני בחיים לא אשכח את השיחה הראשונה שלנו. הגעתי ילדה מפוחדת ומבוהלת שעברה חרם בבית הספר היסודי ואתה ראית בי דברים שלא ראיתי בעצמי"

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: גיליתי שאני מאוד רגיש לילדים שקופים והחלק החשוב בעשייה שלי כמורה הוא פשוט לראות את התלמידים.

החותמיסט.ית שהכי עזר לי: שירן רומנו, חברה נפלאה וחותמיסטית על! שעזרה לי לעצב את הזהות המקצועית שלי ותמכה בי בהתנסויות המטלטלות שחוויתי בשנה הראשונה שלי כמורה מתחיל.
וכמובן, בת זוגתי לחיים, רעות עמירם, חותמיסטית מחזור ט', שביחד אנו רוקמים חלומות משותפים מצמיחים, מחזקים ומעודדים זה את זה לפרוץ גבולות.

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: תאמין בעצמך כמו שאתה הולך להאמין בתלמידים שלך.

בעוד חמש שנים אהיה: בכל מרחב וזמן שבו אהיה – ארצה לקדם ערכים של עזרה הדדית, טוב לב ואהבת האדם לצד תחושת מיצוי והישגיות.

עוד בקטגוריה קהילת חותם