קהילת חותם

שאשה 2

חותמיסט ששווה להכיר

אסף שאשה.

מחזור ד' בחותם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים, סטודנט לתואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך, ומורה למתמטיקה בתיכון מקיף י' ע"ש אילן רמון בראשון לציון.

למה באתי לחותם: התחלתי כמתרגל בכיתת אומ"ץ והבנתי שהמערכת זקוקה לאנשים טובים ואיכותיים, מה גם שקצת התאהבתי במקצוע די מהר. פתאום מצאתי את עצמי ממש מגשים את היעוד שלי בתוך כיתה מול תלמידים.

שווה לי לקום בבוקר כדי: לטייל בחו"ל ולהתאמן.  

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: כאשר סיימתי שלוש שנים עם כיתת אומ"ץ המחזור הראשון שאותו חינכתי. בכיתי כל כך הרבה מהתרגשות על התהליך ועל הדרך שעברנו ביחד.

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: יש כל כך הרבה. הילדים האלה לא מבינים כמה הם משפיעים עלינו. זכור לי מכתב שאמא של תלמיד שכתבה לי שהוא לא למד ממני רק מתמטיקה אלא גם על איך להיות אדם טוב יותר. זה לגמרי נתן לי תחושה שאני כנראה עושה את זה נכון.

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: שאני לא רק פנים יפות. 

החותמיסט.ית שהכי עזר.ה לי: רננה אלון ז"ל שהייתה העמוד התומך שלי במשך תקופה של משבר שהיה לי. בחיים לא אשכח אותה וכמה היא נתנה מעצמה לכל אחד מאיתנו.

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: לדעת את הגבול. כלומר לדעת מתי אני מפסיק להיות המורה 'שמציל את העולם עם הגלימה המתנפנפת' וחוזר להיות אסף.