קהילת חותם

זילבר 1

חותמיסט ששווה להכיר

אריק זילבר.

מחזור א' בחותם, בעל תואר ראשון במתמטיקה וכלכלה ותואר שני במתמטיקה וחינוך מתמטי מאוניברסיטת חיפה. מלמד מתמטיקה בתיכון עירוני ה' בחיפה. 

שווה לי לקום בבוקר כדי: לשחק עם הבן שלי לפני שהוא הולך לגן.

למה באתי לחותם: הייתי בשנה השלישית של התואר הראשון שלי ועשיתי המון שיעורים פרטיים במתמטיקה. אני לא שמעתי בכלל על חותם, אבל החבר הכי טוב שלי למד באוניברסיטה העברית ולהם הציעו את התוכנית. אז הוא שלח לי מייל עם הפרטים כי הוא חשב שזה תפור עליי. בסופו של דבר התקבלנו שנינו.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: אני באמת שמח מאוד לספר שאחרי עשור בהוראה היו המון רגעים מרגשים. קשה מאוד לבחור אחד, אבל אם אני חייב לבחור אני אלך על הפרידה של כיתת המתמטיקה של 5 יח"ל שסיימו לפני 3 שנים. זאת הייתה כיתה שלימדתי שנים רבות. כל כך אהבתי ללמד אותם והעומק של היחסים שהגעתי אליהם איתם היה באמת חד פעמי. אני עדיין בקשר עם חלקם. הם עשו לי את הפרידה בבית של אחד מהם ובאיזשהו שלב עשינו מעגל כזה וכל אחד אמר משהו לגבי החוויה שהייתה לו. אני לא זוכר כבר מה אמרו, אבל היה שם הרבה בכי והמון המון אהבה. אני אפילו מתרגש עכשיו כשאני נזכר בזה. אבל היופי במקצוע הזה שלא צריך כזאת חוויה בומבסטית כדי להיות מלא. כל הזמן יש חוויות מרגשות חדשות, קטנות כגדולות.

הרגע הכי מביך שהיה לי בכיתה: אני מדבר בקול מאוד רם, אפשר להגיד גם צועק. לא מעצבים, אנשים מבחוץ יכולים לחשוב שאני צועק על הכיתה כשאני דווקא מלמד בהתלהבות כי הקול שלי עולה. לפני כמה שנים בסוף השנה תלמיד שאינני מכיר התקרב אליי ואמר לי "אתה לא מכיר אותי, אבל אני לומד בהקבצה המקבילה ואני יושב ליד הקיר שצמוד אליכם. רציתי להגיד לך תודה. לא כל כך הבנתי את המורה שלי במהלך השנה, ואתה צועק חזק, אז שמעתי אותך דרך הקיר, ואותך דווקא הבנתי טוב." אמיתי לגמרי.

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: בהקשר של ההוראה, והאמת גם בהקשרים אחרים של החיים, הבנתי שאני צריך להביא את עצמי. אם אני מורה, אז להיות מי שאני, לא לנסות להיות מי שאני לא. אני מאוד אותנטי בכיתה ומשתדל להיות כזה גם בחיי האישיים. כמובן שזה לא אומר שבכל סיטואציה אתנהל באותו אופן, אבל העשור אני מורה בהחלט גרם לי לקבל את עצמי באהבה.

החותמיסט/ית שהכי עזר/ה לי: אני ממחזור א', אז בתקופתי עדיין לא היה מישהו מהתוכנית לחנוך אותי בבית הספר, אבל אם אני צריך לבחור אני אבחר בשראל אייבר ממחזור ד', גם הוא מורה למתמטיקה, שאתגר אותי מקצועית ועזר לי לנסות להיות המורה הכי טוב ומקצועי שאני יכול להיות.

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: להצטרף לחותם :).  באמת שזו עבודה מדהימה ואחרי 10 שנים אני יכול להגיד בלב שלם שאני מוותר על אתגרים אינטלקטואליים ועוד כסף כמובן בחוץ כי העבודה הזאת נותנת לי כל כך הרבה יותר ממה שאני מפספס.

בעוד חמש שנים אהיה: כנראה שעדיין מורה באותו בית הספר, עושה מה שאני אוהב.

עוד בקטגוריה קהילת חותם