חותמיסט ששווה להכיר - זיו מוזר

זיו מוזר

מחזור י”א בחותם, מורה לרב תחומי ואזרחות, מחנך ורכז שכבה ז’, חבר צוות הנהלה בחטיבת הביניים אורט צומח בפרדס חנה-כרכור.

למה באתי לחותם: טרם גיוסי לצבא, בו שירתתי 4.5 שנים בשייטת הצוללות, התנדבתי לשנת שירות כמדריך חברתי בקיבוץ כפר חרוב בדרום רמת הגולן. עבודת ההדרכה עם הילדים, ולאחר מכן במסגרות א-פורמאליות שונות, פר”ח וכרכז תנועת הנוער “פרס הנוער” ברעננה כסטודנט צעיר, הובילו אותי בדרכי לעשייה אקטיבית מתוך תחושת שליחות, משמעות, סיפוק וערכים של נתינה וליווי. אהבתי לאינטראקציות בינאישיות-חברתיות בכלל, ונוער בפרט, הובילו אותי בגיל 41 להרגשה כי אני בשל מספיק לתת מעצמי ומניסיוני האישי והמקצועי לקידום אחרים. תוך כדי חיפוש מסגרת מתאימה להסבה מקצועית כמורה, נתקלתי בפרסומת של “חותם” ומייד הבנתי שזה המקום בשבילי להיות חלק משינוי חברתי משמעותי, בעל אימפקט רחב לטובת קידום שוויון הזדמנויות בחינוך בישראל.

על ההתמודדות עם האתגרים שבדרך: כחלק מהתמודדות עם האתגרים השונים בתוך מערכת החינוך, אני מקפיד כל הזמן ולהתייעץ עם קולגות, חברים ואנשי חינוך נוספים. מתן פרופורציות ותחושת מידה מסייעת לי לבצע שיקוף ורפלקציה תהליכית לטובת שיפור מתמיד, אם כמורה מקצועי ואם כמחנך ורכז שכבה. בנוסף, אני משתדל תמיד להשאיר מקום קטן לספק, לשאלות ולתודעת חיפוש בכדי להרחיב כיווני מחשבה יצירתיים ויכולות התמודדות.

להיות חלק מקהילת חותם ומהמגבר בשבילי זה: הזדמנות נדירה, מרגשת ומיוחדת להיות חלק מקהילה יזמית, דינאמית וחושבת, שכל מהותה ומטרתה לשפר ולהיטיב עם הילידים והנוער בישראל.

יוזמות כחותמיסט: בשנת הלימודים האחרונה (תשפ”ג) אני מעורב בשני פרויקטים ייחודיים במסגרת “המגבר” של חותם. האחד הינו קידום פדגוגיה רב-תחומית במקצועות המח”ר, והשני מתמקד בקידום “חיים משותפים” בין יהודים לערבים, תוך כדי בנייה והובלה של קבוצת תיאטרון ומוזיקה משותפת לתלמידים ותלמידות מחט”ב אורט “צומח” פרדס חנה-כרכור ומביה”ס “מקיף פרדיס”. פרויקטים אלו מהווים עבורי חזון עתידי הנועד לקדם מנהיגות חברתית ויזמות חינוכית כערכים מובילים במערכת החינוך בישראל.

מסר לאנשי חינוך ולתלמידים: לזכור תמיד כי אנחנו כמורים וכאנשי חינוך, לעולם נידרש להוות דוגמה אמיתית עבור התלמידות והתלמידים שלנו, מתוך מעשים יומיומיים פשוטים ולא רק מתוך מילים. בסיס ההצלחה שלנו לטעמי היה, הווה ותמיד יהיה, היכולת שלנו לקיים קשר אישי אותנטי ורציף עם התלמידות והתלמידים שלנו, עם ההורים ועם הקולגות שלנו בחדר המורים.

בעוד חמש שנים: אני מקווה להמשיך ולהנות מעשייה חינוכית משמעותית, ולעשות כמיטב יכולתי למען קידום שוויון ההזדמנויות בחינוך בישראל.

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.