קהילת חותם

פרץ 1

חותמיסט ששווה להכיר

יוחאי פרץ.

מחזור ד' בחותם, בעל תואר ראשון בחשבונאות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בהוראת המתמטיקה מהטכניון. מלמד מתמטיקה ומחנך בתיכון אורט רמת יוסף, בת ים.

שווה לי לקום בבוקר כדי: להרגיש את הסיפוק בהגעה למקום עבודה שהזמן עובר בו ביעף, בהגעה למקום עבודה שמחולל שינוי ממשי בקרב בני נוער ומאפשר להם לבנות ולכוון את העתיד שלהם למקום שייתן להם ערך גבוה יותר בעתיד.

למה באתי לחותם: מאז ומתמיד נמשכתי לתחום ההוראה. כשהחלטתי לעשות הסבה מקצועית קפצה לי מודעה של חותם באתר לחיפוש עבודה בו השתמשתי. אם להודות על האמת, אני בכלל חשבתי שמדובר בבית-ספר שמציע עבודה ושלחתי קורות חיים, כמו ששלחתי לבתי ספר רבים ואחרים שחיפשו עוזרי הוראה, מתוך מחשבה שלבינתיים אתמקצע באותו בית-ספר, בזמן שאלמד הוראה באחד מהמוסדות המוכרים. לא היה לי מושג שמדובר בתוכנית כל-כך מקיפה ומקצועית. כשנחשפתי למיון המקצועי שעברתי ולחזון העומד בבסיס של חותם הבנתי שזה המקום להגשים את הייעוד שלי.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: בזמן שהייתי מאושפז בבית חולים לא הפסקתי לקבל סרטוני ברכה, תמונות והודעות מרגשות מכיתות שלימדתי באותו הזמן. למעשה, נודע לי רק לאחר האשפוז שהצוות בבית הספר עצר כמה וכמה תלמידים שביקשו לבקר אותי בזמן האשפוז.

הרגע הכי מצחיק: תחזרו רגע לתקופה שלכם בתיכון. האם לא מדובר באחת התקופות המצחיקות ביותר בחייכם? אז אני חווה את ההומור של התלמידים, את דברי השנינה שלהם ואת השיגעונות שלהם על בסיס יומי וכל הדברים האלו פשוט משעשעים אותי כל פעם מחדש.

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: להיות עקבי, להסתכל על בני הנוער שאני מלמד כבוגרים לעתיד, ולא כילדים. לכבד את התלמידים ולהאמין בהם. להכין מבחנים שקל לבדוק 😉

בעוד חמש שנים אהיה: מורה למתמטיקה במשרה מלאה.

עוד בקטגוריה קהילת חותם