קהילת חותם

WhatsApp Image 2022 06 12 at 09.20.31 1

חותמיסט ששווה להכיר

עמוס ישראל

מחזור י' בחותם, בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ותקשורת באוניברסיטה העברית ותואר שני בחוג ללימודי דיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב.
מחנך ומורה ללשון והבעה באורט חקלאי פרדס חנה.

שווה לי לקום בבוקר כדי:  ברור שכדי לראות את הילדים שלי ולדפוק להם נשיקה וחיבוק של הלייף! כל בוקר. וגם כדי לארגן אותם יחד עם אישתי לגנים, כי אין ברירה..


למה באתי לחותם: אחרי שנים לא מעטות במגזר השלישי, חלקם כמנהל תחום הדרכה בעמותה, הבנתי שאני מעוניין להיכנס לתחום החינוך וההוראה מתוך רצון כן להביא לשינוי, גם אם רק בחלקת האלוהים הקטנה שלי. זו בין היתר גם הסיבה שאני מחנך משך כל שנותיי בהוראה וכך גם יהיה בשנה הבאה.


הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: בכיתת החינוך שלי יש תלמיד על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. בכתה ז' שלו, שנתי הראשונה בהוראה, הוא קיים הרצאה על אוטיזם, על עצמו ועל האתגרים עמם הוא מתמודד. זה היה מדהים! מעורר הערכה ומלא כנות. והקשב והעניין של הילדים – וואו. עד היום אותן דקות הן מהרגעים היותר מרגשים שחוויתי בכיתה.

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: "תודה רבה על כל העזרה והתמיכה. יש כאלה שאומרים שהם רוצים לשמוע אבל אתה… אתה באמת רוצה להקשיב… אני מעריך את זה מאוד".


הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: שאני לומד ומתפתח בכל שנה. הדבר הזה לא רק מקל עלי רגשית ומקצועית, אלא גם הופך אותי טוב יותר.


החותמיסט/ית שהכי עזר לי: כליל קרמון, חותמיסט בצוות השכבה שלי. וגם כמובן ענאן ונעמה מהמחזור שלי עמם הגעתי יחד לחקלאי.


העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: תפריד בין האישי למקצועי! עד היום אני חוטא בזה לא מעט…


בעוד חמש שנים אהיה: בתפקיד מערכתי יותר בתחום החינוך

עוד בקטגוריה קהילת חותם