קהילת חותם

WhatsApp Image 2023 03 07 at 06.23.56

חותמיסט ששווה להכיר

פארס אבו עג'אג' 

מחזור י' בחותם, בעל תואר ראשון בחינוך, חברה וקהילה וסטודנט בתואר השני בניהול וארגון מערכות חינוך.
מורה לעברית בבית ספר חסין אלהואשלה בקצר א-סר.
 

 

שווה לי לקום בבוקר כדי: לראות את התלמידים, ולעשות שינוי מהותי בקרב התלמידים ולחוות אנרגיה חדשה.

למה באתי לחותם: מאוד התחברתי לתפיסה ולחזון של חותם, הדרך לעשות שינוי משמעותי בעבודתך כמורה ולקדם תלמידים ולתת להם שוויון הזדמנויות.

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: היה לי תלמיד בשנה שעברה שכמעט ולא היה משתתף בדבר, לא מבחינה לימודית ולא מבחינה חברתית לקחתי אותו כאתגר לשינוי משמעותי ואכן כך היה, אני זוכר שבסופו של דבר הוא עמד מול כל הכיתה והתחיל לדבר את השפה העברית בצורה שוטפת וזה מאוד ריגש אותי.

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: יש כל מיני משפטים אבל יש משפט אחד שכל יום אני נזכר בו ולא אשכח אותו, כאשר באחד הימים תלמיד בכיתה שאל אותי: "המורה, למה אתה אף פעם לא יושב?". זה מזכיר לי שאני במקום שאני אוהב, שזה מתוך תשוקה למקצוע, שאני כל הזמן בפעילות ואינטראקציה עם התלמידים והתלמידות.

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: גיליתי שהבחירה שלי להיות מורה היא בחירה מאוד נכונה ונבונה, אני מאוד מתחבר לעבודה שלי, שיש בה הרבה נתינה ודרכה אני מגלה שאני יכול לחולל שינוי אצל התלמידים ולקדם אותם להצלחות ולהגשמת חלומות. 

החותמיסט.ית שהכי עזר לי: האמת שקהילת חותם עולה מאוד תומכת וכולם עוזרים זה לזה, אבל יש אדם מקסים שתמך ועזר ולווה אותי מתחילת דרכי בחותם- סאלח אבו ראשד, שהיה מוביל בית דרום.

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: שזה הדבר הנכון עבורי להצטרף לחותם, כי זו תכנית וקהילה שמתמקדת בשוויון הזדמנויות…

בעוד חמש שנים:מאז ומתמיד החלום שלי להיות מנהל בית ספר וכך אני רואה עצמי בעוד חמש שנים.

עוד בקטגוריה קהילת חותם