קהילת חותם

אברהם 2 1

חותמיסט ששווה להכיר

שלומי אברהם.

מחזור ה' בחותם, בעל תואר ראשון בביולוגיה מולקולארית ותואר שני בביוכימיה, מורה לביולוגיה בביה"ס אורט לוד ע"ש זייל

שווה לי לקום בבוקר כדי: לראות את החיוך של התלמידים כשהם מבינים משהו שקודם לא הבינו, את חדוות הגילוי שלהם, להקשיב להם ולשיתופים האישיים שלהם.

באתי לחותם כי: הוראה זו שליחות מבחינתי. גדלתי בשכונה גבעת אולגה שהיתה בעבר שכונת שיקום. בכך, אני סוגר מעגל ומעביר מסר שהכל אפשרי אם רק רוצים ויש אמונה. ומה קורה כשלתלמידים אין רצון? ואין אמונה? לכן אני בחותם.  

הרגע הכי מרגש שהיה לי בכיתה: תלמידי כיתה ט' שלימדתי השנה 7 שעות מדעים, ביקשו שאהיה המחנך שלהם בשנה הבאה. "זה לא הגיוני שאתה לא תחנך אותנו" הם אמרו.

הרגע הכי מביך שהיה לי בכיתה: שנה ראשונה, שיעור ראשון, אני נותן את המייל שלי כחלק מאמצעי תקשורת איתי..הבעיה שהמייל שלי מתחיל ב-שלומצ'יק… ומעטה הקשיחות שניסיתי ליצור התפוגג לו…

משפט בלתי נשכח שתלמיד.ה אמר.ה לי: תלמידה שחינכתי 3 שנים שלחה לי הודעה: "הבנתי שהיה השבוע יום המורה ואפילו לא ידעתי , רציתי להגיד לך שמעבר להיותך מורה דרך נהדר אתה גם הבן אדם הכי מדהים שיצא לי להכיר . נכון שלא תמיד הקלת עליי אבל רק בזכותך אני מההתחלה לא ויתרתי על עצמי וסיימתי ללמוד ביולוגיה כמו שחלמתי כשהגעתי לבית הספר, אני רוצה להגיד לך תודה ענקית על מי שהיית ותמיד תהיה בשבילי ולעולם אני לא אשכח אותך ❤❤❤ אוהבת המון"

הדבר הכי חשוב שגיליתי על עצמי: להיות מורה=להיות תלמיד. המראה החזקה ביותר לעצמי נמצאת בקשר עם התלמידים.

החותמיסט.ית שהכי עזר.ה לי: נטע סגל-מישלי האלופה.

העצה הכי טובה שהייתי נותן לעצמי לפני שהצטרפתי לחותם: להצטרף לחותם 🙂

בעוד חמש שנים: מחנך ומורה.