קהילת חותם

RONE4795

יום הילד הבינלאומי 2021

רועי ענבר גור אריה, חותמיסט מחזור י"א מספר:

 

אחד מהביטויים המרכזיים של זכויות הילד היא הזכות ללמוד ולהתפתח. תפקידנו כסוכני שינוי היא לצמצם את אי השוויון ולאפשר הזדמנויות לתלמידים שלנו לממש את הזכות הזאת. ואיך אנחנו עושים את זה הלכה למעשה? 

תלמיד שלי שלומד בכיתה י״א הגיע לשנת הלימודים כשהוא סוחב על גבו פערים לימודיים גדולים, שעם השנים רק הלכו והתעצמו. אל קשיי הלמידה התווספו גם בעיות משמעת, זלזול והיעדרויות תכופות מבית הספר.

לאחר ניסיונות רבים לעזור לו ולשפר את מצבו, שמתי לב שדווקא הפחד להיכשל שוב בעקבות הפערים הלימודיים, הביא אותו להימנעות מוחלטת מכל שיעור או צורה של למידה. ההתנהגות של התלמיד, היעדר המשמעת והזלזול בבית הספר היו רק הסימפטום, רק הסוואה לקושי האמיתי ששכן מתחת – הפחד להיכשל ולצידו הקושי להתקדם.

ביחד עם הצוות החינוכי והוריו של התלמיד, הובלתי בניית תוכנית אישית הוליסטית, הכוללת מענה רגשי וטיפולי, ותגבור לימודי נוסף על-מנת להשלים את פערי העבר. יצרתי יחד איתו שגרה אישית ולימודית חדשה שתשפר את כושר הארגון שלו, שתייצר לו מסגרת קבועה.

אני מזכיר לו כל יום שאני כאן עבורו ויחד איתו, ושלמרות הקושי הרב, בכל יום ניתן לבחור אחרת.

היום אנו נמצאים בשיאו של התהליך, אבל כבר ניתן לשים לב לשינוי התפיסתי שחל בו, עכשיו הוא רואה בבית הספר מקום בטוח יותר וסיבה טובה לקום מהמיטה (כמעט) כל בוקר:)

עוד בקטגוריה קהילת חותם