נמרוד שוורץ

חותמיסט ממחזור ט’, מורה למתמטיקה ורובוטיקה ורכז מקצוע, בבית הספר לחינוך מיוחד בית אקשטיין, בגן שמואל מספר על חווית הלימודים בתואר השני היישומי בניהול וארגון מערכות חינוך, בשיתוף עם בית ברל ומסביר למה זו חוויה שהוא לא רוצה שתגמר.

כשיידעו אותי בחותם, שכעבור שנתיים, מלגת תואר שני עומדת על הפרק, עוד לא ראיתי את עצמי שם. אחרי תואר בהנדסה, כל חזרה לספסל הלימודים נראתה לי כמו סכנה קיומית ממשית. או בקצרה… לא!

בחלוף הזמן, ועם חילחול הידיעה, תואר שני כבר לא נראה כאיום, אבל במה? תארים שעניינו אותי הצריכו השלמה של מספר קורסים ולא מצאתי משהו שאני שלם איתו, כזה שיגרום לי ללכת וללמוד.

כשפרסמו בחותם כי הוקם תואר שני בשיתוף עם בית ברל, התעניינתי. תמיד ראיתי בחותם ארגון חכם וחושב, ומצא חן בעיני לבדוק לימודים בתואר של חותם. מסגרת שתמיד מטיבה איתי…

בחותם כמו בחותם… ראיונות, פגישה כללית, שבה הוצג הרציונל וקדימה ללימודים… ה’מעגל’ הידוע של חותם חיכה לנו בהרצאה הראשונה ובכל שאר ההרצאות. מלווים בלירן וגידי, נציגינו מטעם, שליוו אותנו לאורך כל הדרך בכל שיעור מהדקה הראשונה ועד הדקה האחרונה. ולמה זה כל כך חשוב? זה חשוב כי ערוץ ההדברות שלנו כסטודנטים עם המכללה לרב עבר דרך חותם מה שנתן לנו כח להגיד כקבוצה וכבודדים את קולנו שישמע דרך הצינורות הנכונים.

מעבר לנוחות, לאנשים הטובים בקבוצה וליחס החם. גם התכנים שבהתחלה העמיסו שיוויון כמו שרק חותם יודעים, השתנו והתאזנו עם ולפי לקחי הזמן, מה שנקרא מטה חשיבה.

והלמידה… הלמידה…

קורסים בשוויון, בלקיחת החלטות, בבית ספר כארגון, בפילוסופיה, במנהיגות ועוד הובאו על ידי מרצים מבית ברל בראשם, כבוד השרה לשעבר, פרופ’ יולי תמיר מנהלת המכללה, שהזמינה אותנו החותמיסטים לשולחן הישיבות במשרדה להרצאה שלה וסיפרה ושיתפה מניסיונה העשיר.

למדנו על חזון, התחלנו לטפח אחד. ראינו איך סדירויות עושות את כל ההבדל. הבנו מה זה צוות וביקרנו במספר בתי ספר. ביצענו פרקטיקום בו התנסנו בפעולה ניהולית בבית ספר, ואיך לא, חקרנו אותה…

קורסים נוספים, חותמיסטיים, כמו שינוי עושים ביחד, או להיות מנהל חותמיסט. הביאו לפתחנו נושאים ואנשים מתחום הניהול והחינוך  שעשו כל אחד בתחומו דברים מרשימים ומעוררי השראה… קורס שכלל תשעה מפגשים כל אחד עם פיגורה מובילה, מחוללת שינוי. תוסיפו לזה סיורים מעוררי חשיבה והשראה, באיי חינוך נפלאים, של אנשים שוברי גבולות ומחזיקי חזון. שבסוף כל אחד מהם, התמלאו מפרשי העשייה החינוכית שלנו ואפילו אחד שכמוני הרגיש עמוק בבטן דגדוג קטן של, ‘בא לי לנהל בית ספר’…

שורה תחתונה. תואר מעניין, נעים ומתעדכן. עמוס במידה נכונה, ותמיד תמיד הפינוקים של דנה וחותם… עוגות, ארוחות מפנקות ומחברות! מחברות חותם האהובות… באירועים מיוחדים של סיום כל פרק… ועכשיו ממש בסופו, של התואר השני היישומי של חותם בניהול וארגון מערכות חינוך במגמה לאי שיוון… אפשר לומר שעצוב שנגמר…

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.