קהילת חותם

WhatsApp Image 2022 11 30 at 11.52.42

כשחלומות לא נשארים במגירה

יעל אוזן

בוגרת מחזור י"ב בחותם, כלכלנית, סופרת ומחנכת.

 

היא כלכלנית במקצועה, אוהבת מתמטיקה בכל ליבה, הוציאה ממש לאחרונה ספר ראשון וכיום היא מחנכת לערכים ומלמדת את התלמידים.ות לחלום בגדול!
יעל אוזן, חותמיסטית ממחזור י"ב, היא אשת חינוך אמיתית, כי היא לא רק מדברת, היא גם עושה. יעל עזבה את מרכז הארץ, תפקיד בכיר ונחשק והחליטה להגשים חלום: להיות מורה ומחנכת כיתה ה' בעיר הולדתה, באר שבע. היא מאמינה שאם מעיזים לחלום, אפשר גם להגשים והיא מדגימה זאת יום יום לתלמידים.ות שלה. שנים ארוכות שהיא התלבטה, אבל מאז שהיא בחרה ללכת אחרי הלב, היא מאושרת ורק מחכה להגיע לכיתה.

הבחירה בחותם הייתה ליעל טבעית, שידעה שמקומה בחינוך: "התחברתי מאד לתפיסת קידום שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים בחינוך וזה בדיוק מה שאני רוצה לעשות; לדאוג לכך שהתלמידים.ות שלי לא יצטרכו לעזוב את באר שבע, מתוך מחשבה שלא רק במרכז אפשר להצליח, למרות התפיסה ששם הכל קורה".

סגנית בית הספר אורלי ביטון מספרת: "נפלה בחלקי הזכות לחנך כיתה בצמד עם יעל. היא מורה בחסד עליון! מקצועית, יסודית ואהבת התלמידים ניכרת בכל פועלה. השתלבותה הייתה מהירה ומשמעותית, נדמה כי נולדה לכך. זכיתי-זכו התלמידים!".

ואכן, אין ספק שהתלמידים.ות זכו במורה כזו שלא מפסיקה לומר להם להאמין בעצמם.ן, לרדוף אחרי החלומות שלהם.ן ושאין זמן טוב יותר להתחיל מאשר עכשיו. לאט לאט… צעד צעד, בסוף רואים תוצאות!
"אין שום דבר בעולם הזה שהתלמידים.ות לא יכולים לעשות ואני רוצה שהם ירגישו ככה!".

ואין ספק שזה עובד! המילים של תלמידתה, תכלת טפסיה מדברות בעד עצמן: "יעל מורה טובה מאוד וכיף ללמוד איתה. היא עושה הכל בשבילנו- עוזרת, תומכת ואוהבת מאד. יעל חכמה ונעימה וגורמת לנו לרצות להגשים את החלומות שלנו".

את הספר שלה, "שלמה המלך 13" היא כתבה במשך שנה וחצי, שעתיים כל יום, אחרי העבודה ובעיקר בשבתות… בתקופת הקורונה הקדישה את כל זמנה, במטרה להשלים אותו ועכשיו הוא סוף סוף יצא לאור. הספר מספק הצצה נדירה לדירה סטודנטיאלית של לפני 20 שנה בבאר שבע… אז אתם יכולים לדמיין שאפשר למצוא בו הכל מהכל.

אז אם גם לכם.ן יש חלום ובוער בכם.ן להשפיע על החינוך מבפנים, חשוב שתדעו שההרשמה לתכנית חותם נפתחה!
עכשיו זה הזמן שלך לשנות >> bit.ly/3Vox8SE

 

עוד בקטגוריה קהילת חותם