קהילת חותם

WhatsApp Image 2023 02 19 at 12.48.13

מיזם "הנחלת האקדמיה"

כששלושה מורים בתכנית "מחנכי נווה מדבר" משלבים כוחות, קורים דברים מדהימים!

תייסיר אבו קוידר, מורה שלח וידיעת הארץ בביה"ס עזאזמה א, עומר אלמחדי, רכז פדגוגי בביה"ס אבו קרינאת א' ואיוב אבו צבייח, רכז טיולים בביה"ס אלמג'ד אבו קרינאת, יזמו את מיזם "הנחלת האקדמיה" בחטיבת הביניים, שבאמצעותו הם מנגישים וחושפים את האקדמיה לתלמידי חטיבות הביניים.

היוזמה נולדה במהלך השתלמות מחנכי עיר במועצה אזורית נווה מדבר, לאחר חשיפה למספר אתגרים.

"נגע לליבנו נושא ההשתלבות באקדמיה, הרבה בוגרי תיכונים מסיימים עם בגרות אך לא ממשיכים באקדמיה, או נתקלים בקשיים במהלך לימודיהם ואף נושרים מהתואר ורצינו להוביל שינוי בנושא", הם מספרים.

לכן, יחד הם פיתחו תכנית במהלכה בשלב הראשון נחשפים התלמידים לאקדמיה ולתכניה, באמצעות הרצאות וסיורים במוסדות אקדמים, סדנאות חקר וניסויים במכוני מחקר, מחנה אקדמי ומפגש עם סטודנטים בתחומים שונים.

השלב השני מתמקד בהתמדה בלימודי התיכון, תוך הכוונה מקצועית, שתאפשר לתלמידים לסיים עם בגרות איכותית, שתקדם אותם ותשרת את מטרותיהם.

"חשוב לנו שהתלמידים יצאו מהתכנית עם ניצוץ בעיניים ועם ההתלהבות הנדרשת להמשך לימודיהם באקדמיה, תוך שאנחנו מקנים להם ידע מתאים, כלים ומיומנויות לבחירת תחום מותאם ליכולות ולשאיפותיהם".

הליווי של מדריכי חותם והשותפות המלאה עם מחוז דרום ומרכז פסג"ה נווה מדבר, תרמו להצלחת היוזמה וכמו שהיזמים תמיד אומרים לתלמידים שלהם, מכאן- "השמיים הם הגבול!".

עוד בקטגוריה קהילת חותם