קהילת חותם

קאשי תמונה רגילה

מנהלת-חותמיסטית

זוהר קאשי

חותמיסטית ממחזור ז', מנהלת בית ספר שדמה, ברחובות.

במה עסקת לפני שהגעת לחותם? בשירות הצבאי שלי הייתי מ״כית טירונים, פיקדתי בבט״רים ובקורס מ״כים. שירתי בקבע וכאשר השתחררתי עבדתי במושב בצרון שלוש שנים כרכזת נוער וקהילה של המושב. לאחר מכן, התקדמתי להיות רכזת האזור של מועצה אזורית באר טוביה והייתי אחראית על החינוך הבלתי פורמלי מד׳-י״ב במושבים של המועצה, התפקיד כלל את הנחיית הרכזים של היישובים וליווי הקומונה-שנת השירות של המועצה.

באילו בתי ספר לימדת ואילו תפקידים מילאת? בית ספר ״אלי כהן״ בקרית מלאכי. הייתי מחנכת של כיתות ה׳-ו׳, רכזת חברתית, צוות ניהול וחונכת מורות בשנה הראשונה.

למה ניהול? כדי שהצוות החינוכי ואני, נעשה ביחד חינוך משמעותי, שונה, ייחודי, מעצים ועמוק.

מהו החזון שלך לבית הספר? בית ספרנו מהווה מקום חם ואוהב בו שותפים – תלמידים, צוות חינוכי, הורים וקהילה.
מטרתנו המשותפת שכל באי בית הספר ירגישו שייכים ובטוחים. שתהיה סביבה בה יש שפה המכבדת אחד את השני, סביבה תומכת, מצמיחה, מקבלת ומאמינה בכל אחד ואחת.
אנו נטפח, נוביל ונתווה דרך המכוונת את שותפי בית הספר להיות בני אדם טובים, סבלניים, מעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית.
בית ספרנו מחנך על פי גישת ולדורף, אשר על פיה הילד/ה זקוק לעשייה אמנותית רבה ומלאת חיים, לתנועה ולעבודה ולמידה רב-ערוצית.
לכן בעבודתנו עם התלמידים אנו שמים דגש מיוחד על למידה מתוך כוחות הדמיון, המשחק, העשייה, הדיבור, המוסיקליות, היצירתיות, התנועתיות והאמנותיות. העשייה בחינוך ולדורף בכל השיעורים ובכל הפעילויות מכוונת מצד אחד להתפתחותו האינדיווידואלית של הילד.ה, ומצד שני לטיפוח של יכולותיו הבין-אישיות והרגשיות ושל מיומנויותיו החברתיות. אנו שואפים כי כל המיומנויות שטופחו בשנות בית הספר: מיומנויות למידה, מיומנויות חברתיות, מיומנויות עבודה ועוד… יעזרו לילד.ה לממש במלואה את האינדיווידואליות שלו.ה כפרט ולהיות חבר.ה מועיל וחיובי בחברה.

מה המסר שלך לתלמידים? תהיו אנשים טובים! תהיו ערכיים, אופטימיים, תראו את הטוב בעולם, תעשו טוב והטוב הזה יחזור אליכם כל החיים!

עוד בקטגוריה קהילת חותם