מנהל חותמיסט - ליאור אוזמן

ליאור אוזמן

חותמיסט ממחזור ב’, מנהל החטיבה העליונה בבית הספר עירוני חוגים, חיפה

במה עסקת לפני שהגעת לחותם?

במסגרת לימודי התואר הראשון באוניברסיטה העברית בירושלים, שימשתי כעוזר פרלמנטרי מתמחה בכנסת ישראל. בהמשך, לאורך מספר שנים שימשתי בתפקידי ניהול בחברות תקשורת ובחברה למחקרי שוק.

באילו בתי ספר לימדת ואילו תפקידים מילאת?

את דרכי כמורה התחלתי בתיכון עירוני א’ בחיפה, שם שימשתי במגוון תפקידים: בהתחלה כמורה לאזרחות, בהמשך מחנך כיתות מב”ר, רכז שכבה, מורה חונך לסטודנטים להוראת האזרחות, רכז תהליכי נראות ומיתוג בית ספריים וכן כמנהל פדגוגי של החטיבה העליונה. למנהלת בית הספר עירוני א’ דאז, גב’ בתיה בראונר, הייתה תרומה משמעותית בהחלטתי להגיש את מועמדותי לתכנית להכשרת מנהלים של מכון אבני ראשה. לאחר מכן שימשתי במשך מספר שנים כמנהל חטיבת הביניים החקלאי בפרדס חנה-כרכור. המדובר בחטיבת הביניים המרכזית של היישוב, אשר באותן שנים מנתה מעל ל-1,000 תלמידים. לצד תפקיד זה, שימשתי גם כמנהל חונך לסטודנטים לניהול מערכות חינוך באוניברסיטת חיפה.

למה ניהול?

ההחלטה לבחור בניהול נבעה מתוך אמונה כי המנהל הוא הדמות החשובה ביותר בהנהגת הקהילה הבית ספרית, בהובלת החזון, בקביעת היעדים החינוכיים וכן בפיתוח מנהיגות בקרב מורים ותלמידים גם יחד.

מהו החזון שלך לבית הספר?

אני מאמין שבית הספר הוא בראש ובראשונה מקור לטיפוח סקרנות, צמיחה ויצירתיות בקרב תלמידיו. כמו כן, תפקידו של ביה”ס בעיניי הוא לתרום באופן משמעותי לעיצובם של התלמידים בדרכם להפוך לאזרחים מועילים ותורמים לחברה שלנו. במקביל, על בית הספר לשאוף להתפתחות האישית והמקצועית של המורים וסגל העובדים הבאים בשעריו.

מה המסר שלך לתלמידים?

אני מקווה שסל הערכים, הידע, המיומנויות והחשיבה הביקורתית אותם מעניק לכם בית הספר ישמשו אתכם בכל אחת מתחנות חייכם העתידיות. אל תוותרו על חלומותיכם והיו דבקים ביעדים ובמטרות אותם אתם מציבים לעצמכם.

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.