מתרגשים.ות לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד

טל ביבי, שי ילון וסיגל גרנט, הם.ן בוגרי הכשרת הקיץ של מחזור י”ד החדש, וב-1 בספטמבר יתחילו ללמד לראשונה.
הם.ן מגיעים.ות אלינו מרקע שונה, אבל מה שמחבר ביניהם.ן זאת הבחירה בחינוך.
רגע לפני שהם.ן נכנסים.ות לכיתה, ביקשנו שישתפו אותנו בבחירה בחינוך, בתחושות ובמחשבות לקראת ההתחלה החדשה והמרגשת!

 

סיגל גרנט

שמי סיגל גרנט, מזה כ 17 שנה שאני מאמנת אישית (קאוצ’רית), ולאורך השנים ליוויתי בתהליכים שונים עשרות רבות של אנשים ממגוון הגילאים, מגדרים ומגזרים. אני מאמינה שניסיון זה יהיה לי ככלי להוראה ויסייע בידי להתמודד עם האתגרים שיהיו בדרך. בנוסף עסקתי שנים רבות בניהול ברשות מוניציפאלית, בחברת תקשורת ועוד. בחצי שנה שקדמה לתוכנית ההכשרה של חותם, עבדתי כמדריכה בעמותת אופנים (במקביל להיותי סטודנטית לתואר שני), שם לראשונה פגשתי ב – 12 כיתות של ילדי ה’-ו’ ברחבי הפריפריות בצפון. הכרתי ילדים מדהימים, ילדים שמשוועים ללמידה, לחוויות אחרות ובעיקר משוועים למישהו שיראה אותם וידבר איתם בגובה העיניים. אני מאמינה שהמפגש איתם בחצי שנה האחרונה, סגר את החותם על ההחלטה שלי להצטרף להוראה ואם כבר אז רק דרך עיניים של מי שרואה את החינוך כערך מעבר להכול כמו חותם.

הרצון לגעת בכל ילד ולהשפיע היה אצלי תמיד מוצפן באחד מחדרי הלב. הרצון והאמונה שיש לראות כל תלמיד ולא לוותר עליו, לאפשר לו לחוות התמודדות עם כישלון והצלחה, לתת לו כלים לקבלה עצמית וקבלת האחר. לאפשר לתלמיד למידה מתוך בחירה.

כמורה ומחנכת אני אשאף לחינוך דיאלוגי. אהיה אמפתית וקשובה לכל תלמיד.ה, אדבר איתו כשווה,  אתן מעצמי, מניסיון החיים שלי, מהידע שלי ומהיכולות שלי כדי לאפשר להם סיכוי טוב יותר להצליח.

כמו כן האני מאמין שלי מתכתב עם חזון ומשימת חותם ליצירת שותפויות עם בתי ספר, בהכשרת דור מורים ומנהיגים שיקדמו את שוויון ההזדמנויות בחינוך ובכך ישפיעו וישנו את המציאות.

הגעתי לתוכנית מתוך בחירה לקום כל בוקר ולהתמודד עם האתגרים שיזדמנו לי בדרך וכדי לגעת בכל ילד ולהיות המבוגר המשמעותי עבורו ללא תנאים. ההשפעה שארצה להביא מתחילה ביחסי האמון שאבנה ביני לבין התלמיד הבודד, ומשם לכל הכיתה, לבית הספר ולקהילה כולה.

כשאני חושבת על האחד בספטמבר, אני מרגישה רעד בכל הגוף. רעד חיובי שנובע מהתרגשות.  כל יום לפני השינה, אני מדמיינת ומריצה בראשי איך יראה המפגש הראשון עם התלמידים. האם הם יגיבו לי בחיוך בחזרה, איך הם ירגישו ביום הראשון? האם הם ישתפו במה שהם מרגישים? האם אצליח לפתח איתם שיחה פתוחה. אני יודעת שהכניסה שלי לבית ספר תהיה מצד אחד מרגשת מאד ומצד שני גם מעט מלחיצה אבל הידיעה שאני לא לבד, שאני חלק ממשפחה מדהימה שנקראת חותם, ושאהיה עטופה מכל כיוון , בהחלט עושה את ההבדל. זו זכות גדולה שקיבלתי בלהיות חלק משמעותי ומשפיע לטובה על חינוך דור העתיד, העיניים נשואות קדימה, הגב זקוף והחיוך גדול.

טל ביבי

שמי טל ביבי, נשוי + 5 ילדים, גר בעין צורים.

בדצמבר 2017 פרשתי מצה”ל אחרי 25 שנים בקבע, כיום עודני משרת במילואים, סא״ל באוגדת איו”ש.

אחרי הפרישה מצה”ל, לקחתי חלק בצוות מורים שהתחיל במסגרת הקמת בית ספר צומח – הזדמנות אחרונה בתל אביב, כמורה לחינוך גופני. במקביל, הקמתי 17 קבוצות ריצה, אימנתי מכינות קדם צבאיות והכנתי בני נוער לקראת גיוס לצה״ל ובשנתיים האחרונות עבדתי בבית הספר “מקווה ישראל” כמורה ומחנך.

על חותם שמעתי מחבר, חותמיסט מחזור ג’, שסיפר לי על הארגון המדהים הזה שנקרא חותם וכמה תרומתו לילדי הפריפריה היא אדירה. כמי שגר בפריפריה ועבד עם נוער שהגיע מבתים במצב סוציו-אקונומי נמוך מיד התחברתי לעשייה. אני רואה בה שליחות. החלטתי שבמסלול הזה, באמצעות חותם, אצליח להשתלב מצוין ולתת לעצמי את ההזדמנות, להתברג למקום בו אוכל להמשיך ולתרום.

מיותר לציין שאני חש זכות גדולה לקחת חלק בהכשרת חותם והעובדה שהתוכנית מזכה את הבאים בשעריה בתעודת הוראה היא בונוס שאיננו מובן מאליו. בראיה ארוכת טווח, התרומה היא אדירה.

אני גאה להצטרף לחותם וגם לתכנית אופק לניהול ומקווה שבעזרת השם, אצליח להביא את עצמי באופן מיטבי לידי ביטוי בהמשך הדרך.


שי ילון

שמי שי ילון, השתחררתי לפני חצי שנה משירות ארוך של 24 שנים בחיל האוויר. במהלך החודשים האחרונים התחלתי ללמד כיתה י׳ ביבנה כהכנה להוראה. המעבר להוראה הוא המשך ישיר מבחינתי לשירות הצבאי – הפיקוד, ההדרכה והחניכה היו הנושאים שאתגרו אותי ונהניתי מהם במיוחד.

אני נמצא במסלול ׳אופק לניהול׳ ומכוון להיות מנהל בית ספר בהמשך הדרך. המפגש הקרוב עם התלמידים כמחנך והיכולת להשפיע על אנשים ולהניע אותם לפעולה מסיבים לי סיפוק והנאה גדולה.

אני חש התרגשות גדולה לקראת תחילת שנת הלימודים, מצפה לפגוש את התלמידים ואת עמיתי לסגל.

מאמין שיש לי את הכלים להצליח ולהשפיע ומקווה שאהנה מהדרך!

נאחל לשי, סיגל וטל ולכל בוגרי מחזור י”ד והחותמיסטים.ות שלנו המון הצלחה והנאה בשנת הלימודים הקרובה! מתרגשים ומתרגשות יחד איתכם.ן!

 

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.