מתרגשים.ות לקראת פתיחת שנת הלימודים

2

שי שלום, סמדר רצון ומחמוד אלסייד, הם בוגרי הכשרת הקיץ של מחזור י"ג, ובקרוב מאוד יתחילו את דרכם.ן במערכת החינוך. הם.ן מגיעים.ות אלינו מרקע שונה, אבל מה שמחבר ביניהם.ן זאת הבחירה בחינוך.

שי שלום היה מפתח תוכנה. סמדר רצון, דוקטורנטית בסוציולוגיה, היתה מנהלת משאבי אנוש, מאמנת ויועצת קריירה. מחמוד אלסייד, עבד ב"טרם" כמנהל הדמיות רפואיות.
כולם.ן בחרו להיכנס לעולם החינוך וההוראה, מתוך תחושת שליחות אדירה, וממש עוד רגע מצפה להם התחלה חדשה ומרגשת.

שאלנו אותם שלוש שאלות לקראת פתיחת שנת הלימודים:

1. מה גרם לכם.ן לעשות את השינוי ולהצטרף לחותם?

2. מה הן המחשבות והתחושות שלכם.ן לגבי היום הראשון ללימודים?

3. מה ייחשב בעיניכם כהצלחה בדרככם.ן החדשה?

מחמוד סיפר שהוא מאוד רצה להיות מורה ולעבוד עם תלמידים ותלמידות, כי הוא מאמין ששינוי אמיתי מתחיל בגיל קטן. "הצטרפתי לתוכנית חותם לא רק מתוך הרצון שלי להיות מורה בבית ספר, אלא גם כי מאד התחברתי לחזון של הארגון, והיה לי חשוב לקבל גיבוי וכלים לעשות שינוי במערכת ולפעול בתוכה". הוא מוסיף שהוא מאוד מתלהב ומתרגש מתחילת שנת הלימודים בבית הספר ואומר: "אני יכול להגיד שקיבלתי הכשרה מעולה ואני כבר מוכן ומחכה לפגוש את התלמידים והתלמידות!".
הוא משתף שהצלחה בעיניו היא היכולת להתייחס לכל תלמיד ותלמידה באופן שוויוני, בלי קשר לרקע ממנו הם באים והיכולת להשפיע על כמה שיותר תלמידים, לא רק מבחינה לימודית אלא גם מבחינה חברתית. "אני מאמין שבחברה שלנו צריך אנשים שידריכו את התלמידים וילוו אותם בדרכם המיוחדת ויהוו מבוגר משמעותי. אני מאמין שכמורה שחי באותה חברה, אוכל להשפיע יותר".

סמדר מספרת שהשיטה של חותם on the job training בשילוב המעטפת, שהיא מספקת, הכוללת ליווי היא בשבילה מענה אולטימטיבי. היא תיארה את ההתרגשות הגדולה לקראת היום הראשון ללימודים ואת הציפייה לפגוש ולהכיר את התלמידים והתלמידות בחטיבה בה תלמד ותחנך והדגישה: "אני מצפה ליום הראשון ללימודים, כי יום זה הוא השער להמשך ההכרות עם צוות ביה"ס וצמיחת הקשרים והתובנות על כל מרכיבי ביה"ס". 
סמדר משתפת כי הצלחה בשבילה תהיה להכיל הכל, להתפתח בתהליך, לראות חיוך של התלמידות והתלמידים בבואם לביה"ס, למרות ואולי בזכות האתגרים שיחוו, וליצור קשרים טובים איתם ועם הצוות.

שי מספר שהגיע להוראה מתוך חיפוש אחר עבודה, שיש בה תחושת משמעות והנאה אישית. "עם השנים הבנתי שתחום ההוראה מעניין אותי".
הוא מתאר התרגשות, ציפייה, סקרנות רבה לפגוש את התלמידים שלו ואת בית הספר החדש, ומסכם: "מת להתחיל!".
כשנשאל על הצלחה מבחינתו, הוא סיפר שחשוב לו לעבור בהצלחה את השנה הראשונה, ואחר כך להצליח ללמד מתמטיקה בצורה מעניינת, ולהגיע אל התלמידים ברמה האישית והכי חשוב – לחזור הביתה בסוף כל יום עם חיוך".

נאחל למחמוד, סמדר, שי ולכל בוגרי מחזור י"ג והחותמיסטים.יות שלנו להגשים את השאיפות שלהם ולהתמלא בתחושת הצלחה בשנת הלימודים הקרובה. 

עוד בקטגוריה קהילת חותם