קהילת חותם

WhatsApp Image 2023 01 15 at 16.23.01

פרויקט כדורגל ביחד"-  مشروع 'كرة القدم معا'

את הפרויקט שיזמו החותמיסטית דר זהב ועיד, פעיל חברתי חיפאי, אתם חייבים להכיר!

מיד לאחר אירועי האלימות בערים המעורבות במאי 2021, דר פרסמה פוסט בפייסבוק וקראה למחנכים.ות מכל הארץ לקיים מפגשי חשיבה על עתיד משותף. המפגש הוביל להיכרות בין דר לעיד ובהמשך ליוזמה המשותפת.
כמה חודשים לאחר מכן, השניים הצטרפו לתכנית "המגבר" וכך, בעזרת ליווי ותמיכה, הקימו קבוצת עבודה של חותמיסטים.ות סביב חיים משותפים.

כיום ישנן שתי קבוצות כדורגל של תלמידים מהחברה הערבית ומהחברה היהודית. הקבוצה הראשונה קמה, בעזרת ד״ר רודיינה בדיר, נציגת קרן Marcia’s light שתמכה באופן בלתי מסוייג ביוזמה, והקבוצה השנייה, קמה מתוך שיתוף פעולה עם עמותת "שער שוויון".

מטרת התכנית היא לקרב בין תלמידים מהחברה היהודית ומהחברה הערבית, דרך פעילות חווייתית משותפת, וללמד אותם את השפה של החברה השנייה, באופן שקשור לפעילות.

במהלך המפגשים, התלמידים חוזרים ואומרים לצוות החינוכי השותף ליוזמה, שאם הפרויקט לא היה קיים, המפגש ביניהם לא היה קורה.
וכך, התלמידים נפגשים אחת לשבועיים, פעם במגרש הביתי שלהם ופעם באחר, הם עוברים פעילויות גיבוש ולימוד שפה, ולאחר מכן יוצאים לאימון כדורגל עם המאמן שלהם, ניר גולן.

דר ועיד מסכמים: "יש במפגשים מן תחושה שקשה להסביר אותה… של כבוד, של נתינה, של פרגון ושל חוסר שיפוטיות. אנחנו מקווים שהתלמידים ייקחו את הערכים האלה הלאה ויקדמו בעצמם יוזמות לחיים משותפים, בחיים הבוגרים שלהם ומעבר לגבולות הפרויקט".

עוד בקטגוריה קהילת חותם