קהילת חותם

WhatsApp Image 2022 12 11 at 14.55.44

רק המעז מנצח

דור נתיב, חותמיסט ממחזור י"א, מורה בבית הספר אורט מלטון בבת ים, הקים בשנה שעברה את פרויקט "רק המעז מנצח".

"ראיתי תלמידים ותלמידות שלא רואים אותם מספיק ולא מטפחים אצלם את התכונות והחוזקות שלהם. פעמים רבות יש להם יכולות מנהיגות, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא ועוד תכונות, שאינן נופלות מיכולות של תלמידים אחרים, ולעיתים אף מפותחות יותר".

דור החליט לחבר בין שני תחומים אליהם הוא מתחבר במיוחד- תחום היזמות והעבודה עם נוער בסיכון. כך נולד פרויקט "רק המעז מנצח"- פרויקט ייחודי בנושא יזמות לתלמידי קצה. בשנה שעברה דור הוביל את הפרויקט בבית הספר, בעזרת תכנית המגבר ליזמות חותמיסטית, תוך ליווי משמעותי מנטע ושירה מצוות קהילה.

התכנית יצאה לפועל כפיילוט למספר חודשים לקראת סוף שנת הלימודים הקודמת, ובשבוע הקרוב הפרויקט יוצא לדרך, במסגרת של שעה שבועית קבועה במערכת, ביחד עם קבוצה של שמונה תלמידים הלומדים בכיתה ט', שממשיכים את התהליך שהחל כפיילוט.

המטרות העיקריות של הפרויקט הן הגברת תחושת המסוגלות, הביטחון והשייכות לבית הספר, תוך חיזוק היכולות האישיות של התלמידים והתלמידות ומתן הזדמנות שניה, במטרה למנוע נשירה ומעבר למסגרות הזדמנות אחרונה. כחלק מהפרויקט יפעלו מספר פרויקטים בית ספריים של התלמידים והתלמידות למענם ולמען בית הספר במהלך השנה.

בהמשך הכוונה היא להרחיב את הפרויקט לשכבות ולכיתות נוספות בחטיבה ובתיכון בבית הספר ולהכשיר תלמידים ותלמידות בוגרים כמנטורים לתלמידים צעירים יותר כחלק מהמעורבות החברתית שלהם. המטרה היא להרחיב את הפרויקט לרמה העירונית למספר בתי ספר בעיר, בשיתוף העירייה, ובעתיד השאיפה היא לעבוד בשיתוף פעולה עם משרד החינוך ולשכפל את הפרויקט לכל הארץ.

עוד בקטגוריה קהילת חותם