השותפים שלנו

השותפים
שלנו

שותפים

הרשת העולמית Teach For All

חותם היא חלק מהרשת העולמית Teach For All, רשת בינלאומית של תכניות עצמאיות הפועלות למתן שוויון הזדמנויות בחינוך לכל תלמיד ללא תלות ברקע שממנו הוא בא. הרשת הוקמה בשנת 2007 בתגובה לפניות נשנות של יזמים חברתיים מקומיים שרצו להתאים את המודל האמריקני Teach For America ואת המודל הבריטי Teach First למדינותיהם. מטרת הרשת היא להאיץ ולהגדיל את ההשפעה של ארגונים מקומיים בעזרת שיתוף פעולה בין ארגונים, מינוף הרעיון ומתן הזדמנויות למורים ולבוגרי התכניות השונות ליצור ביניהם קשר ישיר וללמוד מעמיתיהם במדינות השונות. כיום 58 מדינות שותפות ברשת Teach For All בהן אוסטרליה, ארגנטינה, צ’ילה, אסטוניה, הודו, סין, גרמניה, לבנון, ארצות הברית, בריטניה, ברזיל וישראל. ברחבי העולם יש יותר מ 81,000 מורים ויותר מ 55,000 בוגרים הפועלים להבטיח שלילדים במדינותיהם תהיה הזדמנות שווה לחינוך מצוין.

Teach
For All

שותפים אקדמיים

מכללת לוינסקי לחינוך נבחרה להיות שותפה אקדמית בהכשרת חותם.
מכללת לוינסקי לחינוך היא המוסד האקדמי הראשון בארץ להכשרת מורים בשפה העברית. המכללה נוסדה בשנת תרע"ג (1912) בשכונת נווה-צדק בתל אביב על ידי חברי הוועד האודיסאי של תנועת "חובבי ציון". היא החלה את דרכה כבית מדרש לבנות, שנקרא על שם אלחנן לייב לוינסקי, סופר ועיתונאי, ממארגני התנועה לתחיית הלשון העברית והפצתה.

חדשנות וראשוניות הן ממאפייניה הבולטים של מכללת לוינסקי לחינוך, אשר השלימה בשנת 2012 מאה שנים להיווסדה. המכללה הובילה את תהליך האקדמיזציה של הכשרת מורים בישראל והיא מהמכללות הראשונות אשר קיבלו הכרה אקדמית בלימודי תואר שני בחינוך 
( M.Ed.).

מכללת לוינסקי לחינוך

מכללת לוינסקי לחינוך נבחרה להיות שותפה אקדמית בהכשרת חותם. מכללת לוינסקי לחינוך היא המוסד האקדמי הראשון בארץ להכשרת מורים בשפה העברית. המכללה נוסדה בשנת תרע"ג (1912) בשכונת נווה-צדק בתל אביב על ידי חברי הוועד האודיסאי של תנועת "חובבי ציון". היא החלה את דרכה כבית מדרש לבנות, שנקרא על שם אלחנן לייב לוינסקי, סופר ועיתונאי, ממארגני התנועה לתחיית הלשון העברית והפצתה. חדשנות וראשוניות הן ממאפייניה הבולטים של מכללת לוינסקי לחינוך, אשר השלימה בשנת 2012 מאה שנים להיווסדה. המכללה הובילה את תהליך האקדמיזציה של הכשרת מורים בישראל והיא מהמכללות הראשונות אשר קיבלו הכרה אקדמית בלימודי תואר שני בחינוך ( M.Ed.).
אורנים מקיימת הכשרת אקדמאים להוראה בכעשרים תחומי דעת בתכניות השמות דגש על איכות ההכשרה תוך מתן אקרדיטציה ללימודים קודמים ודגש על תכנית מותאמת אישית.

אורנים מעניקה תואר שני M.Ed/M.Teach בשמונה תכניות: 
הוראה רב-תחומית במדעי הרוח, הוראת שפות בהתמחויות אנגלית / ערבית / עברית כשפה שנייה, ייעוץ חינוכי, חינוך והוראה לתלמידים בהדרה, המרכז למנהיגות בחינוך - ניהול וארגון מערכות חינוך, הוראת המדעים לביה"ס העל-יסודי, הוראת המתמטיקה והמדעים לביה"ס היסודי, מוסמך בהוראה לביה"ס העל יסודי - M.Teach

אורנים מקיימת מסלול לתואר שני עם תזה (מסלול מחקרי) בתכנית להוראת שפות .

אורנים המכללה האקדמית לחינוך

אורנים מקיימת הכשרת אקדמאים להוראה בכעשרים תחומי דעת בתכניות השמות דגש על איכות ההכשרה תוך מתן אקרדיטציה ללימודים קודמים ודגש על תכנית מותאמת אישית. אורנים מעניקה תואר שני M.Ed/M.Teach בשמונה תכניות: הוראה רב-תחומית במדעי הרוח, הוראת שפות בהתמחויות אנגלית / ערבית / עברית כשפה שנייה, ייעוץ חינוכי, חינוך והוראה לתלמידים בהדרה, המרכז למנהיגות בחינוך – ניהול וארגון מערכות חינוך, הוראת המדעים לביה"ס העל-יסודי, הוראת המתמטיקה והמדעים לביה"ס היסודי, מוסמך בהוראה לביה"ס העל יסודי – M.Teach אורנים מקיימת מסלול לתואר שני עם תזה (מסלול מחקרי) בתכנית להוראת שפות .

תורמים

שותפים מקימים

חותם הוקמה כיוזמה משותפת של ארבעה גופים : משרד החינוך, ג'וינט ישראל, קרן נעמי ותנועת הכל חינוך.
משנת 2018 חותם היא חברה עצמאית (חל"צ – חברה לתועלת הציבור) הפועלת לקידום שיוויון הזדמנויות בחינוך בפריפריה.

© חותם 2022 כל הזכויות שמורות

LOGO_W
461

האם אתם מתאימים לתכנית חותם

בחן את עצמך

start
question1
question3
question4
question5
question6

לצערנו מועמדים בעלי תעודת הוראה אינם יכולים להתחיל את התוכנית

חלק עיקרי בתכנית ההכשרה של חותם תוכנן על מנת להעניק תעודת הוראה לבוגריה, ולשלב אותם במערכת החינוך. אם אכן יש ברשותך תעודת הוראה, לצערנו לא תוכל/י לקחת חלק בתכנית, אבל זה לא אומר שלא תוכל/י להשפיע. שתפ/י שאלון זה עם חבר או חברה אקדמאים, שלדעתך התכנית יכולה להתאים לו או לה.

answer

שתפ/י את התוצאות:

תכנית חותם יכולה להיות מקום מתאים עבורך

בסיומה של תכנית ההכשרה שלנו, תוכל/י להפוך למורה ומחנך, וכך להגשים את עצמך ברמה האישית והמקצועית. אנחנו נעניק לך את הכלים המקצועיים כדי להצליח בתפקיד, ולהשפיע על התלמידים שלך ועל הקהילה שסביבם. אחרי הגשת המועמדות באתר ובמידה ותימצא/י מתאים, נציג של חותם ייצור איתך קשר עם מידע נוסף ויענה על כל שאלה שיש לך.

לחצו כאן למילוי שאלון ההרשמה

answer