שינוי חברתי דרך החינוך
זה אנחנו – הצטרפו!

להטביע חותם

אנחנו מאמינים שלכל ילד וילדה בישראל הזכות לבחור את עתידם ללא תלות ברקע ממנו באו.
אנחנו פועלים לפיתוח מנהיגות חינוכית מגוונת, ליצירת ידע יישומי ולהובלת שינויים מערכתיים המקדמים חינוך ציבורי שוויוני וטוב.
קראו עוד על חותם

חותם בחירום

משפחת חותם מחבקת את משפחות הנרצחים, הנופלים והחטופים, ומחזקת את צה״ל וכוחות הביטחון.
ארגון חותם פועל מיומה הראשון של המלחמה על-מנת לתת מענה חינוכי לילדים ולילדות בעוטף עזה וביישובים שנפגעו במלחמה. הארגון מגייס, מכשיר ומלווה צוותים חינוכיים, מקים בתי ספר זמניים, ומלווה בתי ספר באופן הוליסטי, כך שיוכלו לתת מענה חינוכי, רגשי וחברתי לאלו שזקוקים לכך.
פעילות חותם תימשך לאורך כל שנת הלימודים וככל שתידרש, ותתאים עצמה לצרכים המשתנים העולים מן הקהילות המפונות והנפגעות ומן הצוותים העובדים עמן.
קהילת חותם מעורבת בעשרות יוזמות חינוכיות לחיזוק החברה הישראלית ברחבי הארץ.
מקווים לימים טובים יותר.
יחד כל הדרך, צוות חותם
הצטרפו אלינו
תכנית

הכשרת חותם נעמי

תכנית הכשרת אקדמאים להוראה מקדמת שוויון הזדמנויות דרך חינוך, ושיבוצם בבתי-ספר בפריפריה החברתית של ישראל.
הכשרת המורים והמורות בחותם מבוססת על שיטת On The Job Training שנוסתה בהצלחה בעולם, וזוכה לשבחים במחקרים בינלאומיים.
הכשרת חותם נעמי
תכנית

לשם

תכנית עתודת ניהול לבתי ספר מקדמי שוויון ורלוונטיים.
תכנית שנתית, בהיקף של יום למידה שבועי, המבוססת על התנסות בפיתוח מודלים של בתי ספר, הלכה למעשה, בשיתוף עם רשויות מקומיות. התכנית מכשירה את העמיתים בפיתוח פרקטיקות להובלת שינוי בבתי הספר ולהקמת בתי ספר חדשים. התכנית מיועדת למורים בעלי תואר שני ובעלי ותק של 4 שנים לפחות.
לשם
תכנית

תואר שני יישומי בניהול וארגון מערכות חינוך

תכנית ללימודי תואר שני יישומי בניהול וארגון מערכות חינוך, בשיתוף המכללה האקדמית בית ברל ורשת ברנקו-וייס.
תכנית ייחודית המותאמת לניהול ומנהיגות ברוח חותם בדגש על צמצום פערים ויצירת שוויון הזדמנויות דרך החינוך.
תואר שני יישומי בניהול וארגון מערכות חינוך
 להיות חלק<br />
<span style=מקהילת חותם"/>

להיות חלק
מקהילת חותם

בכל שנה מצטרפים כ-200 מורות ומורים לקהילת המחנכים של חותם, המונה כ-1,500 אנשי ונשות חינוך. קהילת חותם מתפרשת מאילת ועד קריית שמונה, וכוללת אנשי ונשות מקצוע מכל שדרות מערכת החינוך, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, מהמרכז ומהפריפריה. בקהילה שותפים ושותפות מורים, מחנכות, מנהלים ובעלות תפקידים באקו סיסטם החינוכי. הדבר שמאחד ומחבר בין כולם זו השותפות להובלת מערכת חינוך ציבורית שבה לכל ילד וילדה היכולת להגשים את עצמם ללא תלות ברקע ממנו הם באו. חברי הקהילה פעילים בקידום פרקטיקות חינוכיות מקדמות שוויון, ויצירתן של פדגוגיות חברתיות פורצות דרך - בבתי הספר, בעיר ובכלל מערכת החינוך. הקהילה מהווה רשת ארצית של נשות ואנשי חינוך אשר יוזמים סדנאות, השתלמויות, ימי עיון, קבוצות למידה, פורומים לשינוי מדיניות, פעילות ברשתות החברתיות, דיונים בנושאים אקטואליים ועוד.
קהילת חותם
בתי ספר<span style= מקדמי שוויון "/>

בתי ספר מקדמי שוויון

ארגון חותם משקיע משאבים מרובים בכ-120 בתי ספר בפריפריה החברתית של ישראל, על מנת להופכם לבתי ספר מקדמי שוויון הזדמנויות עבור כל ילדה וילד – בכיתה, בבית הספר ובקהילה. בתי הספר הללו הם מוסדות שנבחרו על ידינו בקפידה, ואשר מעוניינים בברית החינוכית והחברתית עם חותם – על ערכיו והפדגוגיה הייחודית שלו. פיתחנו מודל הוליסטי, המעמיד לרשותם של צוותי ניהול וחינוך מסגרת חשיבה מקיפה וארגז כלים אפקטיבי, לתמיכה בקיומם ובפיתוחם של בתי ספר מקדמי שוויון הזדמנויות.
בתי ספר מקדמי שוויון
חינוך <span style=יוצר "/>

חינוך יוצר

ארגון חותם מוביל את הרפורמה של משרד העבודה והרווחה בבתי הספר המקצועיים, במטרה להופכם למוסדות המובילים מבחינה פדגוגית בישראל. החינוך היוצר הוא לא רק פדגוגיה, כי אם תפיסת עולם, הרואה בתלמיד ובתלמידה את הנושא (ולא מכשיר לעולם העבודה) ומשלבת התנסות ולמידה. בכך משלב החינוך היוצר את
תפיסות החינוך ההומניסטי והחינוך הדואלי גם יחד, והוא החלוץ לעשות זאת במדינת ישראל. בתי הספר של החינוך היוצר מתאפיינים בפדגוגיה חברתית ייחודית, חדר מורים פעיל עם מחנכים בעלי שליחות חברתית, מנהיגות חינוכית ברוח ערכי החינוך היוצר ועוד. בתי הספר של החינוך היוצר מופעלים בשותפת עם רשתות החינוך ״דרור בתי חינוך״, ״אורט״, ״עמל״, סכנין״ ו״עתיד״.
חינוך יוצר
אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.