תכנית

מנהיגות ירושלמית

מה בתוכנית?

תכנית דו-שנתית, שמטרתה פיתוח מנהיגות ומנהיגים חינוכיים, להובלה וניהול של בתי ספר פורצי דרך במזרח ירושלים. התכנית מבוססת על מסע התפתחות פנימית ועיצוב זהות חינוכית, בדגש על התנסות מעשית, תכנון ויצירה של המודל הפדגוגי של בתי ספר חדשים מקדמי שוויון ורלוונטיים, המותאמים לקהילה. התכנית כוללת אולפן עברית, מעטפת ליווי אישי וקבוצתי, למידה מעמיקה של סוגיות ניהוליות, סיורים בבתי ספר, מפגשים עם אנשי ונשות חינוך מעוררי השראה, ייעוץ וליווי בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול. התכנית מיועדת למורים במזרח ירושלים, בעלי תואר שני ובעלי ותק של 4 שנים לפחות.

רוב מהמנהלים והמנהלות של בתי הספר הציבוריים במזרח ירושלים אינם מקומיים. התכנית ״מנהיגות ירושלמית״ שואפת לשנות מציאות זו, על ידי חיזוק המנהיגות המקומית. התוכנית פועלת בשיתוף עם עיריית ירושלים ומשרד החינוך.
מתוך מאות מועמדים ומועמדות הניגשים לתוכנית מדי שנה, מתקבלים רק כ-20 מחנכים ומחנכות, בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לחולל שינוי בעיר.
ההכשרה נמשכת שנתיים, ושמה דגש בין היתר על שיעורי עברית, שנועדו לסייע למנהלים והמנהלות העתידיים להתגבר על מחסומי השפה, המגבילים את התקדמותם במערכת החינוך.

השותפים שלנו

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות הפרטיות ו תנאי השירות לישם.
This site is registered on wpml.org as a development site.