תכנית

מנהיגות ירושלמית

מה בתוכנית?

תכנית דו-שנתית, שמטרתה פיתוח מנהיגות ומנהיגים חינוכיים, להובלה וניהול של בתי ספר פורצי דרך במזרח ירושלים. התכנית מבוססת על תהליך למידה דרך מסע התפתחות פנימית ועיצוב זהות חינוכית, בדגש על התנסות מעשית, תכנון ויצירה של המודל הפדגוגי של בתי ספר חדשים מקדמי שוויון ורלוונטיים, המותאמים לקהילה. התכנית כוללת אולפן עברית, מעטפת ליווי אישי וקבוצתי, למידה מעמיקה של סוגיות ניהוליות, סיורים בבתי ספר, מפגשים עם אנשי ונשות חינוך מעוררי השראה, ייעוץ וליווי בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול. התכנית מיועדת למורים במזרח ירושלים, בעלי תואר שני ובעלי ותק של 4 שנים לפחות.

95% מהמנהלים והמנהלות של בתי הספר במזרח ירושלים מגיעים מחוץ לעיר. התכנית ״מנהיגות ירושלמית״ הציבה לעצמה כיעד לשנות מציאות זו, תוך חיזוק נשות ואנשי החינוך המקומיים. התוכנית פועלת בשיתוף עם עיריית ירושלים.
מתוך כ-700 מועמדים שניגשו לתוכנית בשנה האחרונה, נבחרו רק כ-25 מחנכים ומחנכות, בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לחולל שינוי בעיר.
ההכשרה נמשכת שנתיים, ושמה דגש בין היתר על שיעורי עברית, שנועדו לסייע למנהלים והמנהלות העתידיים להתגבר על מחסומי השפה, המגבילים את התקדמותם במערכת החינוך.

השותפים שלנו

This site is registered on wpml.org as a development site.